| pocandpoc a întrebat:

Stie cineva daca la marketing se face matematica ca imi e frica ca nu trec!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se face un semestru.In anul 1.

| Mayar a răspuns:

Aici e putin mai delicata treaba, dar o sa spun direct, asa cum o fac mereu: la marketing merg cei mai prosti studenti, cum sa faca cu asa material matematica?
Poate nu esti asa, dar in loc sa fie o facultate serioasa, ca oricare alta, e o alternativa pentru prosti, deci vei fi rege/regina pe.acolo. Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se face matematica la marketing.

| pocandpoc explică (pentru anonim_4396):

Esti la marketing sau stii tu sigur?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eronat.

| Anonimuserr a răspuns (pentru darrio2007):

Tocmai ce am raspuns in alt post, ca a postat de vreo 2, 3 ori. Se face matematici aplicate in economie! si i-am dat si curricula.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ok.

| Anonimuserr a răspuns (pentru darrio2007):

Pentru Româno-Americană nu? Acolo vrei.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Eu nu.Am terminat-o de ceva timp.Cel care a pus intrebarea poate ca vrea asta.

| Anonimuserr a răspuns (pentru darrio2007):

Da, corect, se pare că e altcineva care s-a înscris la ROA şi doreşte să vadă dacă se face matematică Oricum cred că e doar un curs. Nu se axează facultatea numai pe matematică. E imposibil ci pe tehnici de promovare a unui produs.