| Google123 a întrebat:

Scuzati-ma de deranj, e problema cu scoala mi-e frica ca nu trec adica la matematica mi-a pus media 4, iar la germana o sa raspund deci sa zicem treaca mearga trec la toate anafara de matematica a-s vrea sa ma ajuti sa ma ascund cumva sa nu stie mama, ca am 4 la matematica la medie ca nu vreau sa merg la corigenta va rog ajutati-ma.DAU FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS.

5 răspunsuri:
| KoNeTi a răspuns:

Pai daca ai media 4 imi pare rau dar nu scapi de corigenta, DOAR, daca media pe semestrul pe sem 1 e mai buna de exemplu daca ai media 6 pe semestrul 1 si 4 pe 2 iti iese 5 anual deci nu vei ramane corigenta

| Google123 explică (pentru KoNeTi):

Vai ce ma va bate mamacrying(( ajutati-ma va rog o sa fiu batut foarte tare asa am patit si in clasa a 4 va rog

| 7uPCR7 a răspuns:

Daca ai media mai mare pe primul sem si 4 pe al doilea iti va isi..si scpai de corigenta. daca nu bft la nuielewinking

| Google123 explică (pentru 7uPCR7):

Pe primul semestru am 5 si pe acesta am 4.

| 7uPCR7 a răspuns (pentru Google123):

Media iti iese 4.50 deci aici daca vrea profu sa te treaca sau nu. daca e profu bun iti da media 5 si scapi daca e mai exigent nu se stie!