| Blackwoman27 a întrebat:

Stie cineva daca la simulare bac clasa a11a se da Mihail Sadoveanu? Noua ne au zis la scoala ca se da doar epoca marilor clasici (M eminescu, I L Caragiale, Ioan Slavici )

3 răspunsuri:
| CipriEm23 a răspuns:

Autori canonici/care se dau la Bac: Mihai Eminescu, Ion Creangă, I.L. Caragiale, Titu Maiorescu, Ioan Slavici, G. Bacovia, Lucian Blaga, Tudor Arghezi, Ion Barbu, Mihail Sadoveanu, Liviu Rebreanu, Camil Petrescu, G. Călinescu, E. Lovinescu, Marin Preda, Nichita Stănescu, Marin Sorescu.

| Blackwoman27 explică (pentru CipriEm23):

La a11a nu la a12a,eu n am facut nici marin sorescu nici barbu

| CipriEm23 a răspuns:

Nu conteaza se da la fel ca la Bac-ul din a 12-a