| Erin28 a întrebat:

Buna! Am gasit o programa din 2018 pentru simulare la clasa a 11 a. Voi, cei care ati sustinut simularea, va mai amintiti ce autori canoni au fost inclusi in programa? Am gasit ca sunt in programa pentru simularea din clasa a 11 a doar: Mihai Eminescu, Ion Creanga, Ion Luca Caragiale, Ioan Slavici, Mihail Sadoveanu, Costache Negruzzi.
Mi se par cam putini...

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Negruzzi nu stiu cat de mult intra, insa nu-l vad pe Rebreanu sau pe Camil Petrescu.

| Erin28 explică (pentru LPCTSTR):

M-am uitat pe programa din 2018, ca alta mai noua nu exista, acolo erau prezentati autorii care nu intra in programa de simulare, iar Rebreanu si Camil Petrescu erau printre cei exclusi, alaturi de Bacovia, Blaga, Arghezi, Ion Barbu, Calinescu, Marin Preda, Nichita Stanescu, Eugen Lovinescu, Marin Sorecu...acum, eu stiu, asta am gasit pe net.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Erin28):

Aproape imposibil, dar, ma rog, una este programa de simulare si alta cea de bac.
Mie-mi suna suspicios pentru ca stiu sigur ca Rebreanu si Petrescu se fac de prin clasa 10-11, ca-ntr-a 12 faci poezii (in afara de Eminescu) si Morometii (cel putin la real).

| Erin28 explică (pentru LPCTSTR):

Da, stiu, si sunt intr-o totala necunoscuta: nu stiu din ce sa ma pregatesc, si am o profa la clasa care nu ne-a informat deloc cu privire la ce ar trebui sa repetam.