| AnDrEeAIIII a întrebat:

Stiti ceva interesant despre troli? Va rog mult... FUNDA happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, posteaza cel mai mult in categoria "Dragoste si sex"

| irinel01 a răspuns:

În mitologia nordică, trolul este o ființă gigantică, un uriaș, care vânează oameni, noaptea.

Este descris și ca un gnom zburdalnic, care trăiește în munți sau în păduri, întruchipând forțele rele ale naturii.

Trolii sunt, de fapt, niște ființe cu o inteligentă redusă, despre care se credea că la lumina soarelui se transformă în stane de piatră. funda?:d