| napolitaneee a întrebat:

Stiti cumva daca in China/Japonia/Korea exista site-uri precum TPU? Daca da, cum se numesc?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ma rog, tu cum ai putea intelege ce scriu chinezii, japonezii sau coreeni? Ca ei folosesc caractere, nu litere de alfabet!

| napolitaneee explică (pentru Violleta2022):

Asta e important aici? cum as putea intelege limba lor? really? in ce secol traiesti?

| Violleta2022 a răspuns:

Websites and Resources

Good Websites and Sources: Good Photos at Japan-Photo Archive japan-photo.de; Youth Photos globalcompassion.com; Dark Side of Japanese Youth worldpress.org; 2009 Time Article on Young Japan time.com/time/specials; Crisis of Japanese Youth guardian.co; Japanese Youth and Manners tokyo.metblogs.com; Youth Fashions japanwindow.com; Wikipedia article on Freeters Wikipedia; Japanese Biker Gangs jingai.com

Links in this Website: EDUCATION SYSTEM IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; SCHOOLS IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; TEACHERS IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; SCHOOL LIFE IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; BULLYING AND SCHOOL PROBLEMS IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE FAMILIES Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE MEN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE SALARYMEN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE WOMEN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE GIRLS AND YOUNG WOMEN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE MOTHERS Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE WORKING WOMEN Factsanddetails.com/Japan; KAWAII, GOSU-RORI, AND STREET FASHION IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE CHILDREN Factsanddetails.com/Japan; JAPANESE TEENAGERS AND YOUNG ADULTS Factsanddetails.com/Japan; FREETERS, TEMPORARY WORKERS AND FOREIGN WORKERS IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan; UNIVERSITIES IN JAPAN Factsanddetails.com/Japan

Otaku Urban Dictionary urbandictionary.com; Danny Choo dannychoo.com; Otaku Dan Blog otakudan.com; Otaku Generation Blog generationotaku.net; Dumb Otaku dumbotaku.com Otaku story in the Washington Post Washington Post; Otaku History Wikipedia article Wikipedia; Academic Pieces on the History of Otaku cjas.org; cjas.org and cjas.org; Early Piece on Otaku (1990) informatik.hu-berlin.de; Man, Nation, Machine informatik.hu-berlin.de; Otaku from Business Perspective nri.co.jp/english; Otaku Sites The Otaku, Anime and Manga Portal and Blog theotaku.com; Otaku World, Online Anime and Manga fanzine otakuworld.com; Otaku Magazine otakumag.co.za; Otaku News otakunews.com; Danny Choo dannychoo.com; Spacious Planet Otaku Blog spaciousplanet.com; Otaku Activities Maid Cafes stippy.com/japan-culture; Male Maid Café yesboleh.blogspot.com; Akihabara Book: The Best Shops of Akihabara: Guide to Japanese Subculture by Toshimichi Nozoe is available for ¥1, 000 by download at http://www.akibaguidebook.com Akihabara Murders : See Government, Crime, Famous Crimes. Websites: Picture Tokyo picturetokyo.com; Akihabara News akihabaranews.com; Akihabara Tour akihabara-tour.com; Otaku story in Planet Tokyo planettokyo.com

Japanese Girls and Young Women : Danny Choo site dannychoo.com; Wearing Miniskirts in Winter chinasmack.com; Yamamba and Ganguro julieinjapan.com; Paper on Gasu Rori pdf file inter-disciplinary.net; Lolita Look bookmice.net; Wikipedia article on Parasite Singles Wikipedia; Schoolgirls xorsyst.com/japan; Japanese Schoolgirl Confidential Oxford University Press

| Violleta2022 a răspuns:

Sper ca am postat destule site-uri, acum sa te vad cat de priceput esti la japoneza! happy

| napolitaneee explică (pentru Violleta2022):

Mersi pentru site uri! N-au absolut nimic in comun cu TPU. Sunt pur si simplu site uri pe diferite teme, care apropo...majoritatea sunt in engleza laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru napolitaneee):

Bineinteles, ca altfel nu le gaseam nici eu daca erau doar in japoneza!

| napolitaneee explică (pentru Violleta2022):

Intele, inteleg, eu incercam sa-ti zic doar ca esti pe langa subiect. Atata tot happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Normal ca exista, de la ei am luat modelul si noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N.au astia timp sa.si puna intrebari!