| chiftelutacrocanta a întrebat:

Stiti de ce omul nu se poate cinoaste pe el insusi atat de bine? De frica mortii,credeti-ma,ne place sa fim mereu in pielea altor persoane,mai ales in pielea persoanelor curajoase,avem impresia ca in pielea lor vom trece mai usor peste moarte,nu glumesc,o mentalitate curajoasa in fata mortii e secretul de a deveni lider si celebru,respingem caracterele slabe si fara incredere,ne e teama sa murim in pielea lor,sa stiti ca corpul e pregatit in orice clipa sa moara,vrem sa murim intr-o pozitie cat mai curajoasa, de aceea suferim cand suntem singuri in propria noastra piele.Incercati sa ma intelegeti si sa ganditi un pic asupra subiectului inainte sa ma judecati.Credeti ce spun?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu. Nu mi-e frica de moarte. Cred in reincarnare. Dar as vrea sa fac ceva in viata asta. Daca nu pot macar urmasi sa am

| Cliar a răspuns:

M-am gandit si din perspectiva ta, dar parca tot nu ma regasesc in ceea ce ai spus happy Cel putin eu nu vreau sa fac pe curajosul cand nu sunt si prefer sa mor ca fiind eu. Multi oameni vor sa fie ceea ce ei nu pot si nu isi accepta pana si cea mai mica slabiciune, in fata altora incercand sa para superiori, curajosi, fara slabiciuni etc. Eu unul nu sunt asa, sunt cine sunt si daca am o atitudine gresita o am pana la capat, asta ma defineste si asa o sa raman happy