| Vernusio a întrebat:

Care sunt motivele pentru care ne nastem, traim si murim? Si uneori mai si suferim mult?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu acesta a fost scopul lui Dumnezeu. Cand i-a creat pe Adam si Eva, trebuia sa trăiască veșnic, dar din cauza neascultarii am ajuns asa. Din cauza păcatului mostenit ne îmbolnăvi și murim. Romani5:12. Dar situația nu e fără ieșire, în curând Dumnezeu va pune capăt suferinței. Psalmi 37:9-11.

| Freya1 a răspuns:

Deoarece asa functioneaza lumea.Pentru ca bem ca ne e sete, mancam ca ne e foame etc etc

| Mayhem666 a răspuns:

Pai daca esti avortat, nu te nasti, nu traiesti, dar in schimb mori, iar restul suntem doar exceptii.

| VictorFenrir a răspuns:

Pai un raspuns mai simplu ar fi ca ne.am nascut pentru ca parintii nostri au avut contacte sexuale, traim pentru ca ne.am nascut si de aia avem o viata ca sa o traim si murim pentru ca asta este ultima faza pentru om.....moartea.