| RockaruL a întrebat:

Stiti legenda fantomei Bloody Marry? Ce parere aveti despre ea?

Răspuns Câştigător
| iuliaGirl11 a răspuns:

Pai legenda zice : era o fata si tatal ei era doctor intr-o zi a gasit-o moarta. el a decis sao ingroape si sa lege de mana ei o funie ce ducea la un clopot sa vada daca e chair moarta. In miez de noapte clopotul a sunat :I Ea nu murise dar nimeni nu a auzito.Iar dimineata tatal a gasit-o moarta.

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

O stiu.Nu se cunoaste exact identitatea femeii.Eu cred ca este o prostie ritualul de invocare a "stafiei". Totusi, legenda este foarte populara printre americani.

| Dean1996 a răspuns:

Pff,sunt cred ca 50 de versiuni ale acestel legenda,dar un lucru este sigur,a murit in fata unei oglinzi,si daca spui,, bloody mary" de trei ori, ea apare si iti scoate ochi.
http://www.lovendal.net/wp52/bloody-mary-fecioara-cea-sangeroasa/
http://www.tpu.ro/......a-curajul/

Sunt foarte multe versiuni,ca ar fi fost mireasa, sau fecioara, sau ca a fost ucisa de fratele ei.sunt multe versiuni.

| RockaruL explică:

Eu stiu legenda asa:Era o fata care suferea de o boala grava incat parintii ei nu isi dadeau seama daca e vie sau moarta asa ca intr-o zi au ingropat-o si i-au legat un clopot de mana si in seara urmatoare a venit un hot care a dezgropato si i-a infipt un cutit in piept si parintii ei au gasit-o dimineata acolo plina de sange si de atunci a primit supranumele de Bloody Mary si poate fii invocata daca rostesti de 3 sau mai multe ori numele ei in timp ce te uiti intr-o oglinda cu lumina stinsa...Pe mine m-a speriat povestea, dar pe voi? sad

| FunkyPeach a răspuns:

Chestia cu invocarea e total o prostiehappy crede-ma ca am incercat cu niste prieteni sa facem asta de ani bunilaughing de revelion de halloween cand era luna plina.happy dar nulaughing ne-am vazut doar pe noi in oglinda I don't want to see CE OROARE!laughing