| conrob a întrebat:

Stiu ca anii de liceu sunt cei mai frumosi, dar voua v-ar conveni sa te duci la scoala si sa te ia la bataie toti incultii? voua v-ar placea sa va duceti la liceu asa?

Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Si preferi sa ramai bataia de joc si mantaua de vreme rea a tuturor? Daca aia 2 vad ca tu te lasi batut si umilit, vor mai incepe si altii si o sa ajungi si mai rau.Sanatatea si viata ta sunt cele mai importante.De ce iti pasa ce ar zice niste limitati? E normal ca ei sa rada daca atat stiu si atat ii duce capul.Fii tu mai inteligent si demonstreaza-le alora 2 ca nu esti bataia lor de joc.Eu cred ca ei te-au ajutat la inceput doar ca acum sa profite de tine.Adica te-au ajutat ca tu intr-un fel sa le fii dator vazand ca tu esti slab si acum nu te mai lasa in pace. Daca i-ar exmatricula, nu ai mai avea nicio problema cu ei.Ori le va scade puncte la purtare, in orice caz le va face ceva daca tu sesisezi.Ai mai putea incerca o varianta aceea de a incerca sa ii faci sa inteleaga ca acest comportament din partea lor este un comportament josnic si nu fac decat sa se faca ei de ras.Dar daca sunt violenti, sigur au probleme adica frustrari interioare si probleme grave de comportament si nu cred ca te vor asculta.Pentru ca un om normal la minte si matur, nu jigneste si nu se ia de un om nevinovat.Eu doar am incercat sa te ajut cu niste sfaturi care iti sunt utile zic eu, nimic mai mult.Tu faci ce crezi si ce doresti dar eu in locul tau asa as proceda pentru ca orice om are sentimente si nimeni nu merita sa fie batjocorit de niste persoane cu probleme.Ba din contra, ei sunt cei care au nevoie de ajutor pentru comportamentul pe care il au.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,da exista auroritati ce fac dorm?

| Anonimuserr a răspuns:

Aș zice că cei de facultate sunt cei mai frumoși și nu de liceu. În facultate se leagă prietenii, poți să te și căsătorești să-ți faci iubită/iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti s-a intamplat sa iei bataie de esti asa nervos? Daca stii ca esti frustrat nu mai pune intrebari aiurea... apropo, daca esti fraier toti te i-a de prost si se i-a de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

In primul rand, incearca sa te linistesti ca iti faci rau singur enervandu-te pentru persoane care nu merita. Odata ce ai intrebat aici, sa inteleg ca te-ai confruntat cu niste batausi.Nimeni nu merita sa suporte ori sa treaca prin asta.Dar din pacate fenomenul de Bullying, se intampla peste tot, in orice tara, absolut oriunde nu numai in Romania si in orice liceu.Trebuie sa iei masuri si sa nu stai sa induri ca ei sa vada ca tu nu faci nimic..pentru ca te vor agresa in continuare.Acesti derbedei trebuiesc exmatriculati si trimisi la o scoala de corectie. Faza e ca majoritatea elevilor care se confrunta cu asa ceva, nu zic nimanui si indura in continuare iar pe viitor vor avea probleme de exprimare si gandire din cauza traumelor. Vorbeste cu parintii tai, diriginta/dirigintele si directorul liceului si sunt sigura ca se vor lua masuri daca tu sesisezi aceasta problema.

Răspuns utilizator avertizat
| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru conrob):

Si preferi sa ramai bataia de joc si mantaua de vreme rea a tuturor? Daca aia 2 vad ca tu te lasi batut si umilit, vor mai incepe si altii si o sa ajungi si mai rau.Sanatatea si viata ta sunt cele mai importante.De ce iti pasa ce ar zice niste limitati? E normal ca ei sa rada daca atat stiu si atat ii duce capul.Fii tu mai inteligent si demonstreaza-le alora 2 ca nu esti bataia lor de joc.Eu cred ca ei te-au ajutat la inceput doar ca acum sa profite de tine.Adica te-au ajutat ca tu intr-un fel sa le fii dator vazand ca tu esti slab si acum nu te mai lasa in pace. Daca i-ar exmatricula, nu ai mai avea nicio problema cu ei.Ori le va scade puncte la purtare, in orice caz le va face ceva daca tu sesisezi.Ai mai putea incerca o varianta aceea de a incerca sa ii faci sa inteleaga ca acest comportament din partea lor este un comportament josnic si nu fac decat sa se faca ei de ras.Dar daca sunt violenti, sigur au probleme adica frustrari interioare si probleme grave de comportament si nu cred ca te vor asculta.Pentru ca un om normal la minte si matur, nu jigneste si nu se ia de un om nevinovat.Eu doar am incercat sa te ajut cu niste sfaturi care iti sunt utile zic eu, nimic mai mult.Tu faci ce crezi si ce doresti dar eu in locul tau asa as proceda pentru ca orice om are sentimente si nimeni nu merita sa fie batjocorit de niste persoane cu probleme.Ba din contra, ei sunt cei care au nevoie de ajutor pentru comportamentul pe care il au.