| StrongHeart a întrebat:

Stiu ca e un mod negativ de a privi lucrurile, dar asta vad acum..Totul mi se pare fara sens.
Oamenii par tot mai inchisi si mai egoisti.
Construim blocuri si defrisam paduri.
Consumam,ne imbolnavim,farmaciile iau tot ce mai au batranii,bancile iti fura tineretea si libertatea financiara,bisericile ne invata ce sa credem,ce e bine si ce nu. femeile sunt pe interes,barbatii se bat in piept cu realizari care nu inseamna nimic,majoritatea se multumesc sa supravietuiasca si atat.Ce lasam pentru cei care vor locui planeta pe viitor daca tot ce facem e sa ne furam intre noi,sa ne distrugem si nu construim nimic,sau prea putin? Copiii cresc singuri,parintii sunt prea ocupati,muncind pe branci in tari straine ca sa le ofere ceva,dar acestia nu au parte de o educatie buna,politicienii nu ofera nimic pentru dezvoltarea educatiei si a sanatatii, o sa plecam toti din tara? Cate generatii vor trebui sa plateasca pentru greselile celor dinainte?

4 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

" ce lasa taticu, durerea de spate?" Era o melodie acum ceva timp. Asta lasam copiiilor nostri. Pe langa suparari, frustrari, traume, cosmaruri. Asta in cazurile naspa. In cele bune? Prea putine, prea neinteresante. Mare parte sunt penibili crescuti in puf cu basini in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii nu par, sunt.
Îți pasa asa de mult de generațiile viitoare?

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Da,imi pasa.Cred mult in vorba asta "ce tie nu-ti place altuia nu-i face".

| IuliaMLS a răspuns (pentru anonim_4396):

Generațiile viitoare sunt copiii noștrii.