| Clorox a întrebat:

Stiu ca-i o intrebare ciudata dar daca ai putea sa-ti alegi o putere dintre cele de mai jos pe care ai alege-o? De ce? Cel mai argumentat raspuns va primi funda happy
Foc, apa, aer, fulger si pamant ¯\_(ツ)_/¯

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

M-am gandit de mult timp la intrebarea asta laughing
As alege apa pentru ca vine la pachet cu starile de agregare ce pot oferi o utilitate destul de mare.

De exemplu daca ai putere asupra apei atunci probabil ca o poti transforma si in gheata asa ca ai putea face scuturi /arme /ziduri din gheata ceea ce ar fi util daca te-ai bate cu alti oameni cu puteri.

Dintre cei de acolo te-ar putea bate numai fulgerul dar depinde cine loveste primul.
Aerul il poti bate cu ziduri de gheata. La pamant ingheti zona in care te gasesti ca sa nu-l poata folosi sau ca sa-l incurci.
Focul e periculos dar nu are protectie plus ca pot face sa ploua deci ar fi inutil.

Vs fulger faci un stalp imens din gheata ca sa-l loveasca pe el si nu pe tine... asta sau mori. Rip me.

Dar hei. Daca se intampla sa fiu prin desert atunci eu o sa supravietuiesc cel mai mult. Plus ca as fi foarte util vara sau la incendii laughing

| Clorox explică (pentru RainmakerX):

Wow, ce fac anime-urile din oameni laughing
Imi place cum gandesti :3

| RainmakerX a răspuns (pentru Clorox):

Stiu laughing Aveam imaginatie si fara anime-uri... ma plictisesc repede daca nu am ce face.
Plus ca imi plac sulitele so, o sulita de gheata ar fi fost utila.

29 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pamant,, caci de aici pleaca toate!

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Interesant raspuns happy

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Evident,, doar e raspunsul meu

| LoveSleep a răspuns:

Aer, pentru că e invizibil. Și pentru că femei cu fuste.

| Clorox explică (pentru LoveSleep):

Imi place cum gandestiwinking

| untu a răspuns:

Adevarata putere al naturii este apa, aerul, focul, metal, lemn si pamantul! Fulger= Foc. Aceasta sunt elemente zodiacale chinezesti!

| AC4S4 a răspuns:

Pamant. Ion ar fi mandru de mine.

| PersonajFictiv a răspuns:

Fulgerul.
Ca sa mi se zice Zeus. ¯\_(ツ)_/¯
Puterea mea ar veni din cer, nu de pe pamant.
E ceva special, ca nu e o putere care atinge pamantul ( apa, foc le gasesti pe pamant iar fulgerul vine din cer), ar fi ceva mai special si pur.

| Clorox explică (pentru PersonajFictiv):

Intr-un fel, interesanta alegere...

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Clorox):

Tu ce ai alege?

| Clorox explică (pentru PersonajFictiv):

Apa!

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Clorox):

Bruce Lee, varianta femininia.
Si el era "Be water my friend!"

| Clorox explică (pentru PersonajFictiv):

Sunt baiat laughing
Chiar imi place, stau seara cand e luna plina la un rau sau la o apa, este super happy

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Clorox):

laughing oh, scuze.

| BlackRose03 a răspuns:

Apa si foc.De cee? Pentru ca Yin Yang

| Clorox explică (pentru BlackRose03):

Nu are sens, poti spune si aer pamant, dar nu pe asta se bazeaza Ying Yang...

| BlackRose03 a răspuns (pentru Clorox):

N-am gasit vreau motiv laughing

| BlackRose03 a răspuns:

Foc~l-as folosi sa-i pot arde pe dusmani(cei ce-au distrus frumusetea acestei planete) si sa pot gusta din cenusa rezultata
Apa~as aduce viata pe alte planete

| syd a răspuns:

Da' astea nu-s puteri yknow

| Clorox explică (pentru syd):

Stii la ce m-am referit... Geez, you judge gurl ಠ_ಠ

| syd a răspuns (pentru Clorox):

Ok, fulger atunci

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Aer. L-as lua pe tot pentru mine, iar oamenii vor asculta de mine, caci altfel vor muri.

| Clorox explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Si eu as putea sa controlez apa din corpul tauwinking
Back off, nu e nevoie de egoism si violenta laughing

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Clorox):

N-ai zis ca trebuie sa le folosim in scopuri nobile.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Clorox):

In plus, daca controlez aerul inseamna ca, controlez oxigenul, azotul si celelalte gaze din componenta lui, deci as putea sa despart cei 3 atomi din molecula de apa.

| Clorox explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Dramatizezi prea mult... Las-o asa laughing

| Satango a răspuns:

Aș alege apa. Iubesc ploaia, aș face să plouă de fiecare dată când îmi doresc acea atmosferă melancolică în care să-mi regăsesc toată persoana. De asemenea, aș alege și aerul, în combinație cu apa aș crea o ploaie cu vijelii. Ce poate fi mai frumos? ^^