| RaluuX a întrebat:

Daca ar fi sa alegi dintre prieteni si familie ce ai alege? Funda pentru cel mai bun raspuns argumentat!

Răspuns Câştigător
| IgoToHellForThis a răspuns:

Depinde.
Daca ai un prieten foarte bun din copilarie si sti ca nu te va lasa nicicodata si ca te va ajuta mereu cum a facut-o pana acum ar trebui i sa alegi prietenul, deoarece pana la urma nu conteaza daca suntem sange din sange conteaza cat de mult ne iubim. A doua varianta : Daca ai parintii foarte buni car e au fost mereu alaturi de tine si te-au iubit si inca te iubesc ar trebui sa alegi parintii ( chiar daca e un parinte mama\tata)

4 răspunsuri:
| Pitbull305 a răspuns:

Familia este cea mai de pret dar depinde ce familie ai, si ce prieteni ai.

| TheKKosmyyn a răspuns:

Pai eu as zice familia pentru ca:
-cand dai de greu cine te ajuta? familia
-cand esti bolnava cine te duce la doctor?
-cine te ajuta sa inveti? mama/tata/sora/fratele
-cand iei o nota mica uni colegi rad dar familia iti zice : 'alta data sa inveti mai bine!'
-...

| dianadia123483 a răspuns:

Eu as alege familia...
Oricat de buni ar fi prietenii tau cu tine, nu ei te-au nascut, nu ei te-au crescut...
Familia ta trebuie sa fie pentru tine ca
gasca ta de prieteni...happy

| marc998 a răspuns:

Familia e cea mai de pret pentru ca fara ia tu nu ai fii putut trai pana azi si pe de alta parte multi prieteni nu o sa mai stii cum ii cheama sau cum arata dar mama ta si tatal tau o sa ii stii mereu.