| Elena321 a întrebat:

Stiu ca nu e o intrebare obisnuita, dar cum fac sfoara mai bine? am aproape 1 an de dans sportiv si de la 3 ani practic dansuri de mai multe feluri si n-am reusit sa fac sfoara si spagatul, ce sa fac? multumesc anticipatwinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe adresa lui Mircea Badea. El poate.la fel si prietena lui. dar ai grija cum il intebi ca imediat se ataca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Darindk:daca regreti de ce nu incerci sa reiei karate? se vede ca-ti place...pentru placerea ta reapuca-te, si-ai sa vezi ce-o iesi.eu zic ca merita sa incerci.

| Palagandrei7 a răspuns:

Am facut karate 3 ani, din pacate m am lasat dintr o prostie. Profesorul meu a fost foarte bun, in fiecare zi de antrenament faceam cate 5-10 minute sfoara. Am ajuns sa o fac la perfecti. El a spus: " 5-10 minute pe zi, cand cititi o carte, cand va uitati la TV, stati in sfoara," (asa cum ai invatat tu).
Ai nevoie de antrenament neintrerupt. Eu am intrerupt de cativa ani acest ciclu si nu mai pot sa o fac.