| marya a întrebat:

! stiu ca pare cam ciudat dar ce inseamna spam funda!

Răspuns Câştigător
| Foarfeca a răspuns:

Spam-ul
e the same thing. Inseamna mesaje care sunt de la roboti si ei cred ca sunt cu virusi.

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

La modul general, spamul reprezintă un mail care conţine mesaje comerciale(reclame, oferte) nesolicitate, vezi mai multe aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Spam. Dacă te referi la TPU, spam se consideră orice întrebare sau răspuns prin care ceri voturi pentru concursuri, prin care faci reclamă unui blog, site, companie, produs, etc.Pentru a înţelege mai bine poţi consulta lista utilizatorilor suspendaţi, unii se află acolo pentru spam http://www.tpu.ro/utilizatori-suspendati/

Elianna
| Elianna a răspuns:

In cazul mesajelor electronice spam reprezinta acel mesaj care este transmis la un numar mare de persoane si unul sau mai multi dintre acestia nu l-a cerut in mod explicit. Sau mai poate fi o reclama nesolicitata.

| Eff a răspuns:

Inseamna un mail sau un mesaj pe care il primesti chiar daca nu l-ai solicitat. De obicei sunt reclamele alea cretine pe care le primesti pe mail, dar si tot felul de mailuri suspecte care au virusi