| ეΓმzყlἶfპ a întrebat:

Heei :*:*. stiu ca pare ciudat, dar de ce visez oameni care vomita?straight face Ce inseamna?

3 răspunsuri:
| DryLeaf a răspuns:

Hey :)
Pai, inseamna ca oamenii din visul tau au mancat ceva ce nu le-a priit si de aceea vomita.
Glumesc, uite aici 2 link-uri:

http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-vomavomita-v1706.html

http://vise.ro/dictionar/62-v/19689-voma-a

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,si eu am obiceiul de a intreba de fiecare data cand visez ceva, ce inseamna.Intr-adevar,unele vise chiar se potrivesc, de exemplu am visat intr-o noapte serpi,[se spune ca serpii inseamna vant, furtuna] iar a doua zi, a inceput sa bata vantul foarte tare si a plouat.Dar unele vise sunt pur si simplu...vise,nu trebuie neaparat sa insemne ceva.Trebuie sa fi superstitios intr-o oarecare masura, sau chiar deloc, dar asta nu inseamna sa traiesti toata viata cu frica, ca daca faci nu stiu ce ti se poate intampla un lucru grav.Visul tau,cu oamenii care vomita,nu este unul iesit din comun, este pur si simplu subconstientul tau, sunt vise mult mai ciudate si mai infricosatoare decat asta. Oricum, doar ca sa stii, intelesesem ca atunci cand visezi oameni care vomita inseamna semn de noroc in casa si in afaceri. Sper ca te-am ajutat!happy

| Cocis_Andrei_1994 a răspuns:

Nu stiu