| UnCorazonLocoooo a întrebat:

Stiu ca pentru multi dintre voi cele ce vor fi spuse de mine nu vor fi decat niste prostii.
De cand ma stiu am visat mereu lucruri ciudate. Insa in ultima vreme - mai exact de in jur de un an si mai pronuntat in ultimele luni -, am inceput sa am vise care s-au adeverit. Ar fi fost doar o coincidenta daca nu s-ar fi intamplat de atatea ori.
De doua ori am visat exact ce urma sa dea la stiri a doua zi. O data am visat cum daramam un dulapior in baie si a doua zi am daramat un dulapior in baie. O data am visat ca aveam un cos urat pe fata si cand m-am trezit aveam un cos fiz in locul unde visasem. Alta data am visat ca scaunul unui coleg era rupt si cand am ajuns la scoala am fost surprinsa de agitatia facuta pentru ca scaunul acelui coleg a fost gasit rupt. Etc...
Si se pare ca nu e doar legat de vise.
Intr-o zi am inceput sa mazagalesc inconstient pe un caiet si cand am terminat am realizat ca facusem un " 28 " foarte mare si ingrosat, peste cateva zile acel " 28 " a inceput sa imi vina la mana desenandu-l peste tot. In momentul in care mai multor persoane apropiate li s-au intamplat lucruri - de bine - cu totul neasteptate pe data de 28, am inceput sa imi pun intrebari.
O alta chestie ciudata a fost ca, aveam o rana la mana si la un moment dat, am spus chiar fara sa constientizez fraza " Cand imi va trece rana asta o sa ma despart de prietenul meu ". Mi-a luat cateva secunde sa realizez ce spusesem, a fost foarte ciudat dar nu am luat in seama pe moment. Ei bine, ghici ce? Fix cand mi-a trecut rana m-am despartit de prietenul meu.
Si s-au mai intamplat foarte multe lucruri de genul asta...
Am vorbit cu un preot si a spus ca de obicei aceste lucruri sunt coincidente dar in cazul meu este prea mult pentru a fi o simpla coincidenta, deci este posibil sa fie altceva...
Ma rog, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Cătălina_6063 a răspuns:

Ciudat si mie mi s-a intamplat asta o data sau de doua ori dar nu am dat improtanta poate ai un dar eu stiu poate cu ocazia asta poti sa indrepti visele sau nu stiu e cam complicat...

1 răspuns:
| Iulia1106 a răspuns:

Deja-vuhee hee. Nu stiu ce sa iti spun, nu prea cred in lucrurile astea. Uneori avem impresia ca am visat inainte ceva ce am facut... happy