| RAY a întrebat:

Sunt adevarate aceste versuri?

Privirea rece, pentru ca
Aveti sufletul gol
Nu mai exista sentimente
Si doar false zambete
Si cantece
Nu mai exista oameni
Si doar dialovii in pantece
Nu exista regrete
Decat pietenatii analfabete
Nu mai exista cornete
Decat Berette,
Lunete si baionete
Prea mici intr-o lume mare
Suntem, prea multe vrem
Si nu putem sa avem
Degeaba ne ferim
Cu mana intinsa tot cersim
Ce vad, ce simt
Tot ce ating
Ma umple de venin
Si ma doboara ca un robinet
Luat in dinti in plin

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Tu ai compus poezia frate?

| Mosotti a răspuns:

Pai asa a fost lumea de cand e, nu acum! Relativ adevarat, pentru ca oamenii tot asa de cand sunt s-au axat pe material.
Asa era si acum 50 de ani. Nu vedeai materialistii ca nu prea aveai cum, ca la vremea aia majoritatea aveau cam acelasi salariu, nu erau asa mari diferente.

Insa medicii si altii sa vezi ce spagi luau si atunci, cand era unu sau una mai instarita, gata, multi parinti vroiau ca, copilul lor sa se cupleze cu persoana mai instarita.
Daca avea studiii superioare, la fel, parintii de copii vroiau ca, copiii lor sa se cupleze cu ala cu studii sau aia, tot pentru statut, bani, etc.
Asa pentru lauda, inginerii, medicii, avocatii, arhitectii, nu puneau pe usa "Familia..cutare", punea "Ing cutare", adica inginer cutare.

Ti-o si zicea "iubirea trece taica, banu ramane".

| Clarity a răspuns:

Trăim intr-o societate schimbătoare și pierzătoare.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Nuuu dar ca arta trebuie apreciata