| anonim_4396 a întrebat:

Sunt alergata in fiecare zi pe trecerile de pietoni ca m-am saturat, la voi este tot asa?
In bucuresti strazile sunt foarte late, trebuie sa alergi, sa fugi intr-un suflet ca sa prinzi semaforul inca pe verde ca daca a ajuns pe rosu, ala esti, te claxoneaza si a 20-a masina.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Calmeaza-te! Stai sa vezi cum e cand te fugaresc idiotii pe trotuar! Si te mai si claxoneaza, ca, deh... ei au 4 roti si tu, numai 2 picioare!

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Asta este ca sa ne mentinem conditia fizica si sa invingem sedentarismul.

| costymaximus a răspuns:

Traim in Romania, unde bunul simt a apus demult, iar smecheria e ridicata la rang de lege.Mai mult respect reciproc nu ar strica, si din partea soferilor(citi incetinesc cind vad o balta sau acorda prioritate), dar si din partea pietonilor(citi traverseaza pe rosu sau prin locuri nepermise!).

| unione a răspuns:

Cred ca a devenit o obisnuinta. Chiar acum cateva zile mi-am dat seama ca... fugeam pe trecere, si nu era stop. Daca e trecere, ai dreptul sa treci, nu iti face nici o favoare soferul ca incetineste...