| ingerfaraaripi_6091 a întrebat:

Sunt casatorita de 3 luni dar deja nu ma mai inteleg cu sotul si oricat de mult as vrea sa fie bine nu merge deoarece el este foarte gelos, se enerveaza foarte rapid si este violent verbal si mi-e teama sa nu ajunga la violenta fizica.

unde sa ma duc daca ma despart de el fiindca la parinti nu ma pot intoarec nici de cum fiindca mi-ar fi mai rau decat cu el.

am doar 18 ani, iar sotul are 20

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Sunteti tineri ce D-zeu din dragoste v-ati luat nu din ura, arata-i ca esti femeie de cara, calca-i toate hainutzele si-ale lui si ale tale si impatureste-le frumos in dulap, spala, vase, rufe, matura, perie covorul, sterge praful, fa-i de mancare, aranjeaza-te si alinta-l pana dimineata-n zori poate se domoleste. O zi buna!

| BogdanaV a răspuns:

Ai unde să te duci dacă te desparţi de el, există adăposturi pentru femei în situaţia ta, există oameni dispuşi să te ajute. Uite aici un adăpost (în cazul în care a devenit deja violent): http://nuepoveste.ro/pagini/casa-blu/gazduire-adapost