| Patry908 a întrebat:

Sunt cateva cuvinte care vi se par...ciudate; sau va ganditi la cu totul altceva cand pronuntati acel cuvant? Mie, de exemplu mi se pare ciudat cuvantul "rahat". Adica rahatul e ceva de mancat, nu... cealalta chestie.

Răspuns Câştigător
| irina41099 a răspuns:

Mie mi se pare ciudat cuvantul antrepenor. Ce mai e si aia? Pe mine ma duca cu gandul la niste exercitii

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Limba romana are mai multe intelesuri! Cu ai dat tu un exemplu "rahat" asa poate sa mai fie si cuvantu somn, ras etc.

| Patry908 explică (pentru ROB3RT89):

Eu am spus de cuvinte care, in viziunea voastra sunt mai amuzante, va sar in ochi. Nu stiu cum sa mai explic. Nu ma refeream la OMONIME.

| Patry908 explică:

Stati ca mai am: a suge, a molfai, pufulete, carnacior, macaroana, rostopasca.