| costin123456 a întrebat:

Sunt clasa a 11a si nu stiu ce sa fac mai departe, as vrea un profil de informatica si ma gandeam la Politehnica, insa la Politehnica nu am medie de automatica si ma gandeam la electronica si telecomunicatii la profilul calc. si tehnologia informatiei.Am citit pe mai multe site-uri cum ca ar fi o baiate de joc in aceasta faculalte, multi au spus ca nu inveti nimic si ca daca ar putea sa aleaga din nou nu ar mai opta pentru aceasta facultate.Chiar asa o fi? Dupa ce am citit recenzille acestea am gasit tot la Politehnica facultatea Stiinte Aplicate cu profilul Matematica Informatica, ce ziceti de aceasta facultate? e mai buna decat electronica? si daca da as dori si un argument si as mai dori si media cu care s-a intrat la Stiinte Aplicate pentru ca nu am gasit nicaieri, multumesc anticipat

P.S: Daca mai stiti alte facultati de Matematica Informatica unde admiterea o pot da la matematica si la fizica nu ezitati sa imi spuneti

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai din ce stiu eu pe la Politehnica se da cam peste tot examen de admitere asa ca nu vad problema cu mediile.

SI da, sa fii sigur, la orice facultate trebuie sa inveti singur ca nu sta nimeni sa iti bage in cap

| Wøodenpints a răspuns:

Ești abia clasa a 11-a, de ce -ți faci griji de genul de pe acum?
Oricum ce faci în liceu nu are legătură cu ce o să faci la facultate iar ce o să faci la facultate cel mai probabil nu are legătură cu meseria ta pe viitor.