| Den1sa a întrebat:

Sunt curioasa ce idei mi-ati putea da pentru un desen? : )

44 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Știi sa faci un portret?

| Den1sa explică (pentru RAY):

Pai da normal

| RAY a răspuns (pentru Den1sa):

Ma poți desena?

| Den1sa explică (pentru RAY):

Contra cost da

| RAY a răspuns (pentru Den1sa):

Cat

| Den1sa explică (pentru RAY):

Hai sa vorbim in privat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este Pinterestul plin de idei pentru desene. Eu cand nu am inspiratie sa fac unul, acolo ma duc prima data.

Desigur, mentionez si DeviantArt, unde se posteaza cateva desene spectaculoase.

Dar hai totusi sa raspund pe subiect. Hmm... o muscă.

| LoveSleep a răspuns:

Ti-am lasat in privat ceva sa desenezi.
Ia-ti o coala de A3, ca vei avea nevoie de spatiu.

| Den1sa explică (pentru LoveSleep):

Nu prea miai lasat nimic, si apropo o coala A3 pentru mine e mica, de obicei lucrez pe A1-A2 : )

| LoveSleep a răspuns (pentru Den1sa):

Am trecut pe A1 acum cateva zile si nu te-am vazut.

La ce km lucrezi?

| SilentRain a răspuns:

O vaca cu cap de găină
O țestoasă drogată
Lacrimii in formă de crocodil
O pisică gay care face striptease
Yohanis in varianta țigan la cules de căpșuni in Spania

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Adică să-ți facă portretul, asta vrei sa zicihee hee

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Te-ai simțit, asa-i?laughing
Îți dau o poză în privat sa vezi ce fotomodel sunt, Slăbănoago semi fumata

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Am vrut sa fac adăugiri ca ai omis niște lucruri din descrierea ta.
Fotomodel din ala xxxxxxxxl

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Hai enerveaza-ma tu mult sa vezi cum mă pun cu fundul pe tine Scândura
Sa umflat placajul pe tine, ia dă-mi numărul de telefon laughing

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Cu scheletul vrei sa zicihee hee
Pana și un bărbat are sânii mai mari ca ai tai, scândurică.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Unde ai văzut tu grasă fara forme? Mai Plătică tu comentez?

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Oho și încă cate, scândurică

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Foarte bine, crezi ce vrei ^_^
Nu vreau sa îți dovedesc nimic

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Bine scândurică, când ziceai ca ne vedem diseară?

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Ești mult prea timidă pentru așa ceva tongue
Niciodată

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Nah,niciodată.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Dă-mi numărul tău de telefon și așa am credit n-am ce face cu el

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Câh nu ca ma blestemi cum au făcut cu turcii.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Da, păcat n-au luat foc aia care trebuie
Deci ești timidă, nu țin minte să mă fii luat de cineva ca boala de om
Daca nu-mi dai motive nu te blestem laughing)

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Nu-ți trebuie, le găsești tu. Sau le inventezi.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Cea mai buna scuza de-a fugi de socializare
Nu m-am luat și nici nu o să mă iau de cineva fără un motiv întemeiat
Rămâi în lumea ta timido happy byeeeee

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Bine prințesa mea neînsuflețit de nesuferita oricum nu-mi trimiteai pupici crying

| SilentRain a răspuns:

Denisa sper sa nu mă dai in prăduială la Admina pentru spam big grin
Sorry, nu îți mai fac spam :'> (")>

| oglindasultanului a răspuns:

Alege o tema care te incanta.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Eu zic să faci așa: analizează fiecare an școlar prin care ai trecut până acum. Gata? Perfect! Acum, ia fiecare an școlar (sau clasă, cum vrei să îi zici) și asociază-l cu:
-un animal;
-o culoare; și
-un sentiment.
Acum că ai făcut asta combină cele 3 aspecte și vezi ce iese. Apoi, desenează fiecare an școlar pe o foaie de bloc de desen (dacă vrei să încapă toate). Fă-le pe un fundal cu iarbă galbenă, arsă, copaci negrii, fară frunze, și pe un cer mov. Dacă vrei, pe cer poți scrie o cifră sau o literă care să simbolizeze ceva (media ta pe toți anii de școală, numărul tău preferat, inițiala numelui etc).
Felicitări! Peste 500 de ani, niște istorici îți vor analiza desenul întrebându-se: "Ce animale dubioase a desenat ăsta? Ce specii umblau pe teritoriul României acum 5 secole?"
P.S. Dacă vrei, scrie și ceva pe spate (pentru tine, nu pentru istorici), pentru a-ți aduce aminte de ziua în care ai ascultat de sugestia unui străin plictisit de pe un site oarecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un raton.
O sirena (nu din serialele romanesti)
Un om doar ca ii schimbi toate culorile. In loc de ochi albastri piele albastra. In loc de piele crem, parul etc
Te poti inspira si de pe pinterest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trei cuvinte: „zombie", „omidă", „serbare".
Am un borcănaș din care extrag bilețele (pe care am scris cuvinte random) când sunt în pană de idei. E un exercițiu mișto de imaginație. Poți să încerci happy

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ocean pădure nori

| Green66 a răspuns:

Ceva ce nu a mai făcut nimeni, ai putea încerca să-mi faci mie un portrethappy după o poză reală bineînțeles, nu după minunata poză de profil laughing

| Den1sa explică (pentru Green66):

Hai aratami o poza cu tine

| DenqOO a răspuns:

Podul Golden Gate

| Fabianaa a răspuns:

Dacă nu știi ce sa desenezi te poți inspira de pe internet. Pe Pinterest găsești sute de exemple de unde te poți inspira. Dacă nu, poți desena ceva care îți place sau care îți atrage interesul, uitate în jur și găsește o priveliște frumoasa(asta dacă îți place să desenezi peisaje). Spre exemplu, ceva simplu și clasic, ca o vaza cu flori sau un fruct, ori un portret sau ceva minimalist.

| Den1sa explică (pentru Fabianaa):

Nu e problema ca nu stiu ce sa desenez, doar am vrut sa stiu ce idei ati putea propune

| Fabianaa a răspuns (pentru Den1sa):

Exact, tocmai de aceea am spus 'daca'. Eu ți-am dat idei, e la latitudinea ta dacă vrei sa ții cont de ele sau nu.

| Jonathan81 a răspuns (pentru Den1sa):

Dă-mi nr tău să-ți trimit poze îl poți desena pe Rege adică eu! happy

| Den1sa explică (pentru Jonathan81):

Da, nu impartasesc astfel de informatii cu persoane oarecare de pe net : )

| Jonathan81 a răspuns (pentru Den1sa):

Ok, baftă! sad0__0sad

| Willis a răspuns (pentru Den1sa):

Desenează un porumbel.
Ăla cu, culori la gât.