| missphantomim97 a întrebat:

Sunt de relegie ortodoxa, dar nu pot sa spun ca am crezut vreodata in "biserica". cred in Dumnezeu, dar nu in cel creat de biserica pentru a putea fura, omori si umili atatea oameni. macelele facute de biserica din "cuvantul lui Dumnezeu" sunt probabil cele mai groaznice din istorie. Pana si meseria de preot este o simpla modalitate de a face bani, la fel ca orice alta meserie. prea putini sunt preotii care ajung sa slujeasca in biserica pentru ca sunt intr-adevar atat de fraieri incat sa creada informatiile lasate mostenire de catre niste sarlatani. poate ma insel, insa cred ca simplul fapt ca exista atatea zeci de religii diferite ar trebui sa ne puna tuturor un semn de intrebare.
ar dura prea mult sa iau in parte fiecare credinta asa am sa ma refer la crestinism. toti crestinii cred in Dumnezeu, dar biblia difera de la biserica la biserica. De ce? din moment ce toti credem in Dumnezeu, nu ar trebui ca bibliile crestine sa arate la fel? este absolut imposibil ca din atatea variante diferite toate sa fie bune.

3 răspunsuri:
| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Stii cum gasesti religia buna? dupa felul in care traiesc cei din religia respectiva. adica au roade bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Missule.esti departe de religie si de biserica si de ortodoxie.nici macar paralel/a.esti foarte jos. si in ce priveste; macelele. e clar.cat despre faptul ca esti fan crinu, stai la loc.nu sunt nici renumit nici atat de important sa-mi citesti raspunsurile toate.vezi la cele castigatoare, sa vezi ca nu sunt aceleasi.mai ales ca un raspuns nu poate avea si fundita, si stupid si, toate celelalte voturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa. si bibliile nu difera. spun fiindca am avut grija sa le citesc si sa nu cred in minciuni.ci in adevarul adevarat.biblia ESTE adevarata. dar tu ca ortodox nu-ti cunosti religia TA. de celelalte nici nu poate fi vorba.ai vazut cat de iubit este PAPA de catre catolici? tu nu ai devat cuvinte de ocara pentru conducatorii tai religiosi.bag sama ca toti sunt niste rai si niste talhari. iar tu ai un hallo luminos deasupra capului.plecaciuni sfinte missfantoma.iti cersesc bunavointa. ignora-ma.