| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în depresia (nu-i vorba de hula împotriva Duhului Sfânt ). Ideea e că în vacanța asta n-am făcut nimic,dar nimic, am avut 3 luni de vacanță și n-am fost nicăieri.Sunt nervos pe faptul că când mă voi întoarce la școală,colegii îmi vor face ciudă pe unde au mers,și asta nu e tot.Având în vedere că ai mei nu mă lasă nici unde,au fost niște verișoare la mine,dar au plecat.Acum vă întrebați,,Și?".Păi treaba stă în felul următor:nici un alt copil nu a fost la mine în vacanță,să nu mai zic că mi-am pierdut toată vacanța pe gândurile de hulă,dar am pierdut.Acum doar stau și plâng gândindu-mă cât o să stau să învăț,și nu voi mai avea timp liber de nimic.Por și simplu vreau să mă mai duc prin sat să mă plimb,dar ai mei nu mă lasă,și plâng pentru că ai mei niciodată nu mă lasă singur. Acum doar stau plictisit, așteptând niște sute de ore irosite fără folos.Ce să fac ca să scap de depresie?

4 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Găsește pe cineva care să te-nțeleagă, ceva „prieten" d-ăsta virtual. Sau nu, stai, că cine știe când te lasă să plângi și începe să te facă de râs...
caută pe cineva care ți-a făcut o impresie cât de cât ok și mna crezi că poți avea încredere

| Helper07 a răspuns:

Fa ceva util, sa poti spune:"Uite ce am facut in vacanta". Nu mai sta cu mainile in san asteptand sa ti se dea mura-n gura.

| anonim_4396 explică (pentru Helper07):

Nu am fost nicăieri (doar în maramureș, dar de acolo nimic, doar mă luptam cu gândurile, ca să pierd )

| Helper07 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Doar in Maramures". Nici eu n-am fost nicaieri vara asta, doar la bunici din saptamana in saptamana(o saptamana da alta ba).
Ai fi putut citi o gramada de carti.