| angelnight a întrebat:

Sunt indraagostita de un baiat care este in clasa cu mine si dupa comportament exista sanse sa-i placa de mine da fiind cel mai popular din scoala problema ii ca are multe "admiratuare" si nu stiu cum pot afla daca ii place de mine...
Cum as putea fi sigura daca ma place?(va rog nu-mi spuneti sa-i spun ca sunt destul de timida nu cum eram dar destul de timida sa nu-i pot spune ce simt)

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sigura ca te place nu poti fi, dar iti dai seama dupa comportamnetul lui cu tine, dupa felul cum te priveste, si multe alte gesturi care il tradeaza, daca vrei sa fi cu el, atunci fa-te placuta, stai des in preajma lui, fi zambareata, si ast sa vezi reactia lui, bafta.

| Farcas a răspuns:

Pai mai asteapta putin.In curand va incepe scoala si vezi cum se comporta cu tine, si incearca si tu sa fi mai altfel ca de obicei.De exemplu daca el stie bine la o materie, prefaca`te ca nu ai inteles prea bine si roaga`l sa te ajute, sau ii poti propune sa va faceti temele impreuna dupa ore.Cat despre admiratore, daca veti ajunge sa fiti impreuna nu`ti fa probleme, daca va tine la tine cu timpu nu va mai baga in seama nici o admiratoare, atata timp cat e impreuna cu tine.
Succeswinking

| danutza a răspuns:

Poi daca e cel mai popular cred ca ii place sa umble cu multe sa le schimbe des...hmm....totusi ai putea sa propui ceva clasei sa mergetzi intr-un club si sa sarbatoritzi inceperea scolii atunci vei avea ocazia sa "te dai la el" prin multe mijloace happy

| www a răspuns:

Nu poti fi sigura ca te place. Cheama-l undeva si vezi cum se poarta, daca se da la tine sau nu.

| oana_1897 a răspuns:

Sigur nu o sa ai cum sa stii daca te place decat daca o sai spui tu sau o sa-ti spuna el... dar poti incerca mai multe metode, fii sireata:incearca cu "De care feta iti place din clasa sau scoala?", "Ce apreciezi la o fata?" si intrebarea decisiva "Daca ti-as spune ca te plac cum ai reactiona?" eu asa am cucerit cativa baieti, fiind cu 1secunda mai sireata ca ei...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci la el il tragi de o parte si ii spui! daca zice ceva care sa te dezamageasca ii spui in fata (da...si oricum nu imi placea de tine, voiam doar sami bat joc de tine, si pleci)