| anonim_4396 a întrebat:

Sunt insarcinata?

Mi-a intarziat menstruatia aproximativ 1 saptamana.Luna trecuta mi-a venit pe 26 dar luna asta inca nu a venit nici azi. Eu si prietenul meu nu ne protejam niciodata, iar luna aceasta a lasat in mine o data si de 2 ori a spus ca "a scapat putin" in mine.Este posibil sa fiu insarcinata? acum 2 zile am facut 2 teste si au iesit negative dar mi s-a zis ca este prea devreme sa le fac si sa mai astept.care este oare cauza intarzierii? sunt gravisa sau?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt însărcinată?
A scăpat un pic în tine?
Nu vă protejaţi niciodată?
M-ai căpiat!
Atâta timp cât nu aplicaţi nicio metodă contraceptivă şi tu te afli la ovulaţie, şansele sunt de peste 90% de a rămâne însărcinată.
Este suficient o singură picătură de lichid seminal să ajungă în vagin pentru a avea loc fecundaţia ovulului, se vede cât de bine stăpâneşte metoda coitului întrerupt.
Ce vârstă aveţi voi?
Dacă întârzie mai mult de 7-10 zile poate fi o sarcină chiar dacă testul a ieşit negativ, o analiză de sânge spune dacă este o sarcină sau nu!
Pentru reglarea ciclului menstrual bea ceai de creţişoară, este un stimulator hormonal natural.
Protecţia bună te fereşte de neplăceri, igiena te scuteşte de infecţii.
Pa, pa.

| Libelle a răspuns:

Pai ai toate sansele sa fii.repeta testul peste cateva zile si vezi.

| pengu a răspuns:

Buna...
dupa cum descrii tu situatia, cred ca ai sanse foarte mari sa fi insarcinata, dar acum depinde si cand ati facut-o, cand a ejaculat in tine, cand "a scapat"... daca aceste date se coreleaza cu momentul ovulatiei tale ai toate sansele sa fi insarcinata. ovulatia se afla cam la jumatatea perioadei dintre menstre, dar asta nu e o regula. cauze pot fi mai multe ale intarzierii (stresul, activitate fizica mare, alimentatia etc). mai asteapta cam o saptamana si mai fa un test de sarcina. anyway, datile viitoare protejati-va; o fi mai interesant fara protectie, dar uite, ajungeti la stres sau folositi alte metode, caci totusi, sunt destule.
bafta happy

| vivigirl a răspuns:

Pai sunt sanse destul de mari ca sa ramai insarcinata. Si daca faci iarasi un test de sarcina si iti spune ca e negativ, data viitoare sa va protejatiwinking.

| alexel a răspuns:

Draga mea scapatul putinului ala face totul. Asa ai ajuns si tu sa scrii aici. Datorita unei scapari. Cati anisori ai? Daca poti sa-ti raspunzi la intrebarea asta o sa afli si ca exista metode de contraceptie. Sper ca stii semnificatia cuvantului. Incepe sa te protejezi de urgenta ca sa lase si el mai mult in tine cu ocazia astabig grin

| mariana20 a răspuns:

Vreau sa mentionez ca am 19 ani si nu ne-am protejat ca nu am vrut niciunul dintre noi.Imi doresc foarte mult un copil si nu sunt stresata de ideea unui copil ci fiindca au iesit testele negative, dar nici menstruatia nu imi vine.Eu sper sa fie vorba de o sarcina :d