| NewLife18 a întrebat:

as avea si eu o mica nelamurire:daca am facut dragoste cu prietenul meu luna trecuta, dupa ce s-a terminat menstruatia cu 2 zile, iar acum 1 saptamana am facut 2 teste de sarcina barza care au iesit negative,
iar pe data de 1 mi-a venit menstruatia iar, pot fi cumva insarcinata? tin sa mentionez ca fac abdomene seara si s-a cam intarit burta, cred ca este de la acele abdomene!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îmi aduc aminte că noi două am mai discutat pe tema asta, și mi-ai spus că testul a ieșit negativ.
În mod sigur nu ai cum să fii însărcinată, mai ales că pe data de 1 ți-a venit menstruația.
Stai fără griji!
Baftă!

| superdorex a răspuns:

Depinde...se poate sa ai menstruatie si sa fi ramas insarcinata...au fost multe cazuri!

| fabiola a răspuns:

Nu te poti lua dupa felul cum ti se par muschii burtii, un test de sarcina, prezenta menstrei si eventual un consult de specialitate sunt datele de care trebuie sa tii cont!

| NewLife18 explică (pentru fabiola):

Menstra a venit la timp, testul de sarcina l-am facut dupa 2 saptamani de la contactul sexual, au iesit negative, iar pe 1 mi-a venit menstra

| fabiola a răspuns (pentru NewLife18):

90% nu esti insarcinata.Asteapta si urmatorul ciclu si mai fa un test de sarcina pentru linistea ta iar pe viitor protejeaza-te!

| NewLife18 explică (pentru fabiola):

Multumesc!

| elenat a răspuns:

Daca ti-a venit menstra atunci nu estiinsarcinata!

| Analy a răspuns:

Nu ai de ce sa fii ingrijorata.Esti 100% imposbil sa fii insarcinata daca ti-a venit cuclul.Dar data viitoare...fii mai atenta si protejeaza-te. Poti ramane insarcinata, daca nu te protejezi.Ba chiar poti sa te si imbolnaesti.

| NewLife18 explică (pentru Analy):

Multumesc,dar am inteles ca poti ramane si daca ti-a venit menstra!