| Joker3134 a întrebat:

Sunt multi ingineri care lucrează numai la birou?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil ai uitat dar ai mai intrebat asta:

https://www.tpu.ro/......-la-birou/

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oho...

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Pai sunt mai multe tipuri, care stau la birou, dar trebuie sa se mai si deplaseze. Insa tu prin asta faci referie la munca fizica sau de birou?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Uneori da, uneori nu big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Dar nu functioneaza chiar asa... pentru ca produsul tau, sa ajunga la clienti... este cale lunga, trece prin o multitudine de procese si verificari, multe aprobari, multe persoane, si aceste procese dureaza, chiar si ani. Deci nu ar putea sa scape ceva asa de usor.

Desigur ca daca ar fi cazul de asa ceva, s-ar merge de sus pana jos, pana la problema in sine. Dar cum am spus, riscurile sunt minime.
Legat de penal sau nu... nu stiu exact sa iti raspund, nu m-am gandit asa departe thinking

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Joker3134):

Pai poate ca da, poate ca nu, depinde de locul respectiv, nu stiu exact cum functioneaza la ei. Dar fii sigur ca dupa ce "aprobi" de ceva si spui ca este ok, trece mai departe, si se mai verifica inca odata, la un alt nivel, pus in functiune poate cu alte module sau pachete sau ce o mai fi pe acolo, in functie de firma. Si daca nu merge, se da din nou la o noua runda de validare.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Nu, inginerii nu lucreaza la birou. Exceptand proiectantii.