| CitescSiFilme a întrebat:

Sunt oameni cu probleme psihice internati care sunt lasati sa utilizeze internet? Sau oameni cu schizofrenie care folosesc internet de acasa? Si 3 nu ii interneaza pe cei care gen nu stiu se duc la un loc de munca dau un exemplu si incepe sa injure lumea dar fara violenta? In mod repetitiv si pe strada nu asa o data.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu toți sunt violenți, nu fac filme de groaza, cu înjuratul e cei care au parte de bulling și se descarcă aici

| CitescSiFilme explică (pentru RAY):

Dar gen un psihiatru daca un pacient spune dau exemplu ca are impuls sa injure mafioti dau un exemplu si isi risca viata, evident, nu e internat sau e lasat asa sa-l taie baietii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CitescSiFilme):

Polițiștii dacă văd pe stradă unul care incepe sa injure lumea dar fara violenta merg la el și discută cu el.

| anonim3247 a răspuns (pentru CitescSiFilme):

Nu este un pericol cineva pentru ce spune psihiatrului.

| CitescSiFilme explică (pentru anonim3247):

Pai daca o si face il lasa asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CitescSiFilme):

Te referi că el a spus psihiatrului - ca are impuls sa injure mafioti?
Nu este nebunie așa ceva.

| RAY a răspuns (pentru CitescSiFilme):

Un psihiatru trebuie sa observe daca respectiva persoana reprezinta un pericol pentru el insati sau pentru altcineva, nu sunt psihiatru

| TincuRapid a răspuns (pentru RAY):

Scuze ca ma bag si eu pai si daca isi face conturi de TPU sau petitii cu emailul vedetelor, ca na sa zicem ca isi da seama dupa data de nastere etc cum il au acolo nu intra in belele? sau daca isi face cont dupa coreeni Kim Jong kung?

| RAY a răspuns (pentru TincuRapid):

Se numește scam

| CostinAlamariu a răspuns:

Avand in vedere conturile de pe TPU aș zice că e plin de ei.

| ShaOfHatred a răspuns:

O dată ce ești internat, trebuie să respecți regulile. Și în spitalele de psihiatrie, pacienții nu au acces la internet.
Poți să fii schizofrenic sub tratament și să stai acasă și să încerci să trăiești o viață normală. Sau poți să fii schizofrenic nediagnosticat și evident că nimeninu se bagă, te lasă în nebunia ta și aia e.
Oamenii de care se apucă dintr-o dată să înjure sau să bruscheze oamenii fără vreun motiv evident, probabil sunt bolnavi psihic și au episoade psihotice.

| Bord3rline a răspuns:

Nu te lasă într un spital de psihiatrie să folosești telefonul/internet, când te internează, te controlează de astfel de obiecte.
Vrei să vorbești cu cineva din exterior te duci la asistenta socială sau te sună cei din exterior și asistentele te anunță
Unii folosesc, alții nu, depinde și de gravitatea situației lor.

| CitescSiFilme explică (pentru Bord3rline):

Pai deci folosesc sunt oameni internati care folosesc internet? dar cei care nu folosesc internet sau telefon macar au acces la pc dar fara internet? ca acolo nu au ce sa faca.adica gen doar pe filme descarcate

| Bord3rline a răspuns:

Intr un spital de psihiatrie nu e ca la tine acasă să faci chiar ce vrei tu.
Indiferent că ai o depresie minoră sau ești schizofrenic, la toți li se aplică aceleași măsuri, sunt supravegheați de personalul spitalului și de camere.
Ai un program de masă, de luat tratament, de vizite, de ieșit afară sau când se dă stingerea.
Și singurul acces la gadgeturi este TV ul din salonul comun " sufragerie".
Îți zic din ce cunosc, poate în alte spitale e diferit, dar cred că e logic ca asta să fie " legea" având în vedere tipul de spital ( psihiatrie) căci mulți dintre ei pot prezenta un pericol pentru ei înșiși sau pentru alte persoane.