| Gogu06 a întrebat:

Sunt plin de nervi, stiti vreo metoda de calmare, pastile sa nu necesite prescriptie, orice?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te uiti la un film de comedie

| Gogu06 explică (pentru mgtow):

Am o stare prea nasoala sa pot sa ma uit si la un film. Am iesit sa ma plimb putin pe afara... draci, nimic, ma enerveaza pana si becurile dupa strada

| mgtow a răspuns (pentru Gogu06):

Nu ai o bicicleta? Cumpara una, stimuleaza endorfina din corp sau nu stiu cum li se zic la hormonii aia care iti provoaca o stare de euforie.

| Gogu06 explică (pentru mgtow):

Ma apuc sa bag niste flotari, genoflexiuni atunci, este un sfat bun, mersi

| Jipa95 a răspuns:

Da-te cu capu de pereti! laughing

| AtateaConditii a răspuns:

Dă niște pumni.

| Sociopat a răspuns:

Laba

| Deaad a răspuns:

Distruge tot pe melodia asta:https://www.youtube.com/watch?v=DBwgX8yBqsw

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu stiu. Dar as fi curios sa aflu ce te-a enervat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O plimbare prin natura/parc este mereu raspunsul la intrebarea asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica...
https://www.youtube.com/watch?v=q-Wxw_WH9_0

cauta ''muzica traditionala chinezeasca'' sau ''muzica de relaxare'' pe youtube si rezolvi problema.

Incearca sa inspiri si expiri regulat, mediteaza asupra problemei in cauza.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Cand mai esti suparat, scrie.
Incearca sa iti asterni fix (indiferent cat de neclare ar fi) ideile si sentimentele pe o bucata de hartie sau intr-un document word.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Fiecare are problem in viata de zi cu zi, si toti ne lovim de greutati si lucruri care ne fac sa nu ne simtim bine, sa fim nervosi.Trebuie sa nu renunti sa visezi niciodata, si sa crezi ca vei reusi, asta te tine tare si aduce succesul.Asculta muzica care te relaxeaza, gandeste-te la lucruri frumoase, alearga, du-te si distreaza-te alaturi de prietenii tai.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Gogu06 explică (pentru SimpleIsCool):

Multumesc pentru intentiile bune, dar partea cu visatul frumos este o greseala, lucrurile trebuie luate asa cum sunt. Singurul lucru pe care ma bazez in viata sunt eu, iar cand acest lucru ma tradeaza, fiindca am fost prost si nu mi-am ascultat instinctele, ba chiar le-am inabusit prin gandirea aia pozitiva de rahat, e ca atunci cand iti dai seama ca ai dat un pitbull pe un chihuaua, pacat ca deja ti-au spart casa si ti-au furat si cainele.

| FashionKitty a răspuns:

Pastilele nu ar ajuta probabil. Daca iti plac ceaiurile sunt multe calmante. Dar personal, cand sunt prea nevoasa ma duc sa dorm ca altfel nu-mi trece. Doar daca ma bine dispune altcineva. Dar conteaza oarecum si motivul ca unele chestii nu dispar pur si simplu chiar daca te calmezi si atunci e cam naspa...

| AntiHero a răspuns:

Fa ceea ce iti place, joaca-te ceva pe pc sa uiti de tot, poti face o plimbare in parc sau intr-un loc linistit, uita-te la un film happy