| CioroiStefan777 a întrebat:

Sunt plin de viata si prefer adevarul amar, inlocul unei minciuni dulci. Intotdeauna spun "verde in fata", chiar daca uneori deranjeaza asta. Cu exceptii, dar minore.
Voi cum sunteti?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Si eu spun adevarul in fata dar de-a lungul anilor mi-am dat seama ca nu e bine sa spui chiar tot. Unele lucruri e bine sa le tii doar pentru tine. Adevarurile crude nu te vor avantaja niciodata nici pe tine nici pe altii, daca le spui.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul vrea sa auda minciuni niciodata adevarul

| Emma30555 a răspuns:

Spun adevarul dar incerc sa o fac diplomat pentru a nu rani persoanele

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu e nimic de lauda daca tu zici ce crezi unei persoane daca tu crezi o prostie, daca esti sincer nu inseamna ca esti inteligent, ca judeci drept, ca incerci sa intelegi...multi dau drumul la vorbe ca idiotii,mananca rahat in cantitati industriale si ei sunt mandri ca au spus adevarul ( ala a lor,retardat,fara nicio baza,bun de aruncat ) ducand si pe altii in eroare,posibil sa schimbe in rau persoane,etc
Astia vorbesc de situatii, persoane,subiecte fara sa stie nimic de ele.

Ca sa fie clar,nu ma refer la tine,eu vorbesc in general.
Bravo ca esti sincer, te felicit, dar fii sincer intr-un mod inteligent, precaut, like a gentleman.

Noapte buna.

| CioroiStefan777 explică (pentru PersonajFictiv):

Ai o gandire sanatoasa!
Seara placuta tuturor.

| Mircea08 a răspuns:

La fel, dar fara exceptii. Pare o prostie dar nu e, insa pentru a face asa trebuie ca tu sa te comporti in asa fel incat sa-ti convina sa spui adevarul la orice ora! Pe de alta parte nimeni nu te poate obliga ca sa dai raspuns la toate intrebarile, si nici sa spui despre tine absolut tot. Cine nu minte si nu fura capata incredere in fata oamenilor fara sa-si dea seama, iar asta il ajuta enorm in viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enervanta.

| Jannah a răspuns:

Intotdeauna am spus adevarul, niciodata nu m-a interesat daca este amar sau dulce.