| Joanne a întrebat:

Suntem in prag de razboi mondial?
Credeti ca in conflictele din Egipt se vor implica marile puteri actuale astfel incat acestea sa ia amploarea unui al treilea razboi mondial?

Răspuns Câştigător
| dorinel97 a răspuns:

Nu. Dupa parerea mea al treilea razboi mondial nu va exista.Aceste revolutii din Tunisia si Egipt sunt cum au fost cele din estul si centrul Europei din 89, atunci cand a cazut blocul comunist si tot odata cu el Pactul de la Varsovia s-a autodizolvat.

2 răspunsuri:
| LoveBonJovi a răspuns:

Nu, eu nu cred asta.
Dacă ar fi încă un război mondial, cine ar supravieţui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbarile lumii arabe nu pot decat sa ingrijoreze batranul continent, din simplul motiv al existentei a peste 10mil de musulmani in Europa.