| Dismally a întrebat:

Sunteti fericiti? De ce?

93 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca las totul pe seama lui Dumnezeu.

| LoveSleep a răspuns:

Fericit aș fi cu un cocktail în Maldive. Acum sunt ok, fericirea e supraestimată oricum.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt și mă bucur. Că dacă aș fi fericit, nu aș mai face nimic.
Ca în raiul lui Allah, dacă te așteaptă acolo 72 de cadâne, munți de pilaf și copilul Minune să îți cânte manele la ureche și cadânele să îți danseze din buric, de ce să te mai scoli din pat dimineața, ca să mergi la moscheie?

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

E bine ca te poti baza pe el happy

| Dismally explică (pentru LoveSleep):

Acum ai cocktail-ul, iti mai lipsesc doar insulele, nu? big grin

| Dismally explică (pentru sadrian46):

Bine ca esti barbat, pentru femei nu e chiar atat de atragator raiul musulman happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici tu nu pui mâna să nu dai cu fața când cazi?

| LoveSleep a răspuns (pentru Dismally):

Nu mai am nici apă acasă acum, de cocktail nu mai vorbim.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Dismally):

Parodie sarcastică.

| Celcestietot a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca chiar este asa, pun mana pe care a creat-o Dumnezeu ca sa nu cad.

| Dismally explică (pentru LoveSleep):

E grav in cazul asta.

| Swetlly122 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar pilaful nu e așa gustos. de ce nu munti de ciocolata?

| LoveSleep a răspuns (pentru Celcestietot):

Pe care a creat-o s-o pui când nu ai încredere că o s-o pună el. Păcătos mai ești, Toma. M-ai dezamăgit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Swetlly122):

Ciocolata are în ea 20 de substanțe toxice dacă mănânci prea multă faci și în rai boli cu ea.

| Drimmero a răspuns:

Ca sunt sanatos, aia e fericirea suprema pentru mine.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu sunt fericit deoarece sunt mulțumit cu ce am.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Da, acesta este cel mai important lucru.

| Dismally explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Foarte bine happy

| gemeni6226 a răspuns:

Am toate motivele sa fiu fericita am tot ceea ce-mi trebuie,sunt realizata profesional, copiii mei idem, dar asta nu inseamna ca nu mi-e greu, chiar foarte greu citeodata cand vin epuizata acasa de la servici, cand ma trezesc si ma dor toate din cauza efortului, cand sunt trista pentru dezastrele ecologice de pe Pamint, cand vad bunatate.dar si multa rautate si falsitate in oameni si cand sunt trista ca poate daca omenirea nu-si rezolva problemele mediului si nu are grija de Pamint toti se pot trezi cu consecinte foarte grave asupra Planetei si asupra tuturor.Vezi ce se intampla In Australia, vezi tsunami-ul si dezastru nuclear de la Fukushima, accidentul nuclear de la Cernobil, incalzirea globalasad

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Intr-un fel da sunt fericit.

| CleanHeart a răspuns:

Exist.

| RAY a răspuns:

Fericirea este o iluzie, nu sunt fericit, sunt intre fericire si tristete situat la mijloc

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Fericirea ta nu trebuie sa fie conditionata de problemele de mediu pentru ca singura nu le vei putea schimba. Focurile din Australia sunt fenomene naturale, este tragic intr-adevar dar nu prea ai cum sa le opresti. Acei copaci au evolua in asa fel incat sa se aprinda la maturitate, sa arda totul si lase locul unei noi generatii de arbori.

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Foarte bine.

| Dismally explică (pentru CleanHeart):

Da, este cel mai bun motiv happy

| Dismally explică (pentru RAY):

Pai tristetea nu este tot o iluzie? happy

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Repeta dupa mine:

Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau
Vie imparatia Ta
Faca-se voia Ta
Precum in cer asa si pre Pamant
Painea noastra cea de toate zilele
Da-ne-o noua astazi
Si ne iarta noua gresalele noastre
Precum si noi iertam gresitilor nostri
Si nu ne duce pre noi in ispita
Ci ne izbaveste de cel rau
Ca a Ta este imparatia
Slava si puterea
In numele Tatalui
Al Fiului
Al Sfantului Duh
Amin.

https://www.youtube.com/watch?v=db6QIx11vMA

| GabiDumitrescu a răspuns:

Al draq de fericit... NU.

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca asta te ajuta nu-i rau happy

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Pacat sad