| Dismally a întrebat:

Sunteti fericiti? Daca da, de ce? Daca nu, ce anume v-ar putea face fericiti?

39 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu stiu. Eu ca sa fiu fericit incerc sa uit de ce sunt suparat. Altfel nu merge. Imi fac propria iluzie, pana cand sunt putin mai vesel.
Pe mine m-ar face fericit sa pot sa plec de aici, undeva unde e pace. Undeva unde sa am casa cu privire spre apus si sa stau sa ma gandesc ca maine o sa ma trezesc cu zambetul pe buze happy

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Nu este pace unde esti acum?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Nu ma refer la asta. Vreu sa zic o societate noua. Doar cativa vecini de treaba happy
Dar pe tine?

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Atunci ar trebui sa te muti cat mai curand happy Pe mine chiar nu stiu, sper sa reusesc ce mi-am propus si sper ca asta sa-mi aduca si fericirea.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Multa bafta man.
Si eu sper happy

| Dismally explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc, la fel si tie happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dismally):

Mersi man. O sa am nevoie laughing

| Doub a răspuns:

Fericirea e o stare de moment, nu durează la infinit.
Da, sunt, încerc.

| Florentina9210 a răspuns:

Sunt fericita deoarece multe lucruri s-au schimbat in bine, in viata mea si mai sunt fericita pentru ca am mai apucat inca o zi.

| Dismally explică (pentru Florentina9210):

O sa mai apuci inca foarte multe happy Nu esti la varsta la care sa-ti faci griji din cauza aceasta.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Dismally):

Stiu. happy

| Idkidk a răspuns:

Fericită. smug
Așa mă simt eu, a și pentru că sunt romantică rolling on the floor Mi-am cumpărat un trandafir.

| syd a răspuns:

M-ar face fericit sa pot pune pe pauza asa, vreo 2-3 ani

| Dismally explică (pentru syd):

De ce vrei sa pui pauza?

| syd a răspuns (pentru Dismally):

Pentru ca is in cea mai faina perioada a vietii si eu o las sa treaca pe langa mine

| Dismally explică (pentru syd):

Am inteles, profita si tu cat de mult poti de perioada aceasta happy

| DeathOfDreams a răspuns:

Bună întrebare.
Ar trebui să-mi cumpăr mai multe cărți, mă înveselesc doar când mă gândesc cum se odihnesc pe birou, dărămite când le citesc şi intru într-o altă lume.
Sau înotul, omg

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Eu mi-am tot cumparat de nu mai am unde sa le pun, problema este cu cititul lor happy

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Dacă tot nu le citeşti
Dă-mi-le mie :3

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Nu ai un birou suficient de incapator pentru cartile mele laughing Mie nu-mi mai incap de mult in biblioteca si inca mai sunt multe pe care vreau sa le cumpar.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Nu-i o problemă spațiul laughing
Oricum, ce genuri de cărți îți plac, în mare parte?

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Ba da, chiar si transportul ar fi o problema laughing Prefer cartile horror, fantasy si SF, dar mai citesc si alte genuri. Spre exemplu am foarte multe scrise de Stephen King, am seria Game of Thrones de George Martin, Stapanul Inelelor, multe carti de Orson Scott Card etc. Tu ce gen citesti?

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Frumos!
La fel şi eu, am citit aproape toate cărțiile scrise de Stephen King, e printre preferații mei.
Şi cele psihologice îmi plac.
Dar cărțile cu mister rămân pe primul' looc
Dan Brown - Codul lui Da Vinci, Infernul, Îngeri şi Demoni happy

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Am 18 carti de Stephen King si vreau sa cumpar si restul care imi lipsesc. Codul lui Da Vinci a fost buna. Ai citit ceva de Daniel Easterman? este tot in genul lui Dan Brown.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Într-adevăr merită să ți le cumperi.

Și nu, n-am citit nimic de Daniel Easterman, deși sună bine.
Poate o să mă interesez de câteva cărți! happy

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Da, doar ca unele nu au mai fost reeditate si eu le vreau noi, fara colturi indoite, dungi pe cotor sau alte semne de uzura. Sunt bune, iti recomand Fratia mormantului si Testamentul lui Iuda happy

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Eu merg pe principiu' "atâta timp cât pot citi conținutul, nu contează altceva" laughing

Mulțumesc de recomandări happy

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Pentru citit si eu, dar pentru pastrat trebuie sa fie impecabile laughing

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Și-așa o pui în bibliotecă
O poți îngrămădi printre cele impecabile și n-o să aibă importanță atât de mare laughing

Oricum, știu că nu e aceași chestie și înțeleg la ce te referi

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

In nici un caz, voi sti ca este acolo si voi avea cosmaruri din cauza ei laughing Le pun separat pe cele care nu sunt noi, nu stau bine langa restul happy

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Dismally):

Ce perfecționist ești laughing

| Dismally explică (pentru DeathOfDreams):

Chiar nu sunt, doar asa la carti si restul colectiilor mele happy

| CristinaSNC a răspuns:

Si fericita si nu. Sunt fericita si recunoscatoare pentru ceea ce am in prezent, pentru ca ma trezesc in fiecare dimineata si mi se mai da o sansa sa schimb ceva in viata mea si mai sunt fericita pentru faptul ca am o familie. Si totusi sunt atatea lucruri care distrug aceasta fericire dar nu e cazul sa le detaliez aici. happy

| Dismally explică (pentru CristinaSNC):

Atunci bucura-te de lucrurile care te fac fericita si nu lasa micile probleme sa te afecteze happy

| TheFragranceMaster a răspuns:

Nu.O alta viata.

| Dismally explică (pentru TheFragranceMaster):

Asta e cam greu dar nu poti sti niciodata, poate vei avea si o viata noua asa cum iti doresti.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Dismally):

Doar legea karmica ma poate salva! Cum nu cred nici in Karma, am pierdut si trenul asta!
Un mare intelept spunea despre viata asta, si e citatul meu favorit:
F...k it!

| JstGeorge a răspuns:

Pai, cand sunt trist, incerc sa gandesc pozitiv, partea plina a paharului. Ai o mama, un tata, ai multe chestii de care alti ar da enorm sa le aiba. Ai persoane care tin la tine.

| M9 a răspuns:

Fericirea e atat de variabila, incat n-o mai observ.