| Dismally a întrebat:

Sunteti fericiti? De ce?

93 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca imi urmez visele.

| Dismally explică (pentru mgtow):

Foarte frumos happy

| RAY a răspuns:

Fericirea este o iluzie, nu sunt fericit, sunt intre fericire si tristete situat la mijloc

| Dismally explică (pentru RAY):

Pai tristetea nu este tot o iluzie? happy

| gemeni6226 a răspuns (pentru RAY):

Chiar azi am citit o idee foarte frumoasa despre fericire se spunea ca fercirea e ca un fulg de nea cum pui mina pe ea se topeste.

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Lipsa domaniei,serotinei din creier,in fapt tot ce simtim este o iluzie, constinta noastra poate fii o iluzie, totul, dar vezi tu putini realiseaza asta, ca in matrix majoritatea prefera sa nu gandeasca iar cei putini care gandesc sunt priviti negativ

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt și mă bucur. Că dacă aș fi fericit, nu aș mai face nimic.
Ca în raiul lui Allah, dacă te așteaptă acolo 72 de cadâne, munți de pilaf și copilul Minune să îți cânte manele la ureche și cadânele să îți danseze din buric, de ce să te mai scoli din pat dimineața, ca să mergi la moscheie?

| Dismally explică (pentru sadrian46):

Bine ca esti barbat, pentru femei nu e chiar atat de atragator raiul musulman happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Dismally):

Parodie sarcastică.

| Swetlly122 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar pilaful nu e așa gustos. de ce nu munti de ciocolata?

| sadrian46 a răspuns (pentru Swetlly122):

Ciocolata are în ea 20 de substanțe toxice dacă mănânci prea multă faci și în rai boli cu ea.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Ia enumara-le.

| sadrian46 a răspuns (pentru aXy99):

Ce?

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Alea 20 de substanțe toxice din ciocolata.

| sadrian46 a răspuns (pentru aXy99):

Este un videoclip al medicului Stroescu care le explică.
https://www.youtube.com/watch?v=NM9v5gMbzDQ
https://www.youtube.com/watch?v=s7qF5DwrtbE

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Nu vreau sa ma uit la videoclipuri ce insumeaza 2 ore. Vreau sa imi enumeri tu alea 20 de substante. Nu de alta, dar ciocolata nici macar nu contine 20 de ingrediente.

| sadrian46 a răspuns (pentru aXy99):

Nu ingrediente.
Cacao conține 700 de substanțe chimice diferite.
conține grăsimi saturate
consumul de cacao crește
Trigliceridele,
crește colesterolul
scoate calciul din oase.
crește oxalații și faci pietre la rinichi
provoacă inflamția intestinelor
favorizează apariția cancerului de sân la femei
cafeină
teobromină - 3-7 dimetil-xantină stimulează SNC, provoacă vasoconstricție cerbrală, crește diureza, provoacă scăderea Ca, Mg, Zn.
fenil-etil-amină are afecte asemănătoare drogului amfetamină, este halucinogenă, atacă mitocondriile din celulele corpului, care produc energie, adică viața din tine.
salsolinol - potențează efectul celorlalte de mai sus și provoacă dependență și efecte echivalente drogurilor
anandamină - îți fac poftă de marijuana și efecte de cannabis
triptofan - provoacă mâncărimi ale pielii, iritații
generează endorfine opioide care au afect de drog
tetra-hidro-beta-carbolină - provoacă dependența de alcool, dacă mai și bei
alfa-metil-benzil care este cancerigen, crește riscul cancerului de prostată
metil-etil-xantină dacă vrei să omori un câine, dă-i ciocolată
provoacă reflux esofagian
ciocolata plus nicotina din fumat provoacă pierderea memoriei
Așa că, consumă ciocolată și fii fericit.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Vorbesti prostii. Ciocolata e chiar buna. Dar nu aia la 1 leu :))
Colesterolul e bun, fara el am fi morti, importante sunt lipoproteinele cu rol de caraus (LDL/HDL).
Restul sunt ABERATII, nimic demonstrat.

http://www.sfatulmedicului.ro/......acao_16565

Uite aici, sfatul medicului, nu al unui nimeni :))

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Sunt curios, totusi, tu ce mananci? Ca nu mi se pare c-ai fi in forma, si nici valorile colesterolului, trigliceridelor, HDL, LDL, bag mana in foc ca nu sunt bune.

| sadrian46 a răspuns (pentru aXy99):

M-ai întrebat ce conține. Studiile pe care se bazează cele susținute de mine nu sunt valabile pentru tine.
De ce? Pe tine te conduce ciocolata. Pace.

| Drimmero a răspuns:

Ca sunt sanatos, aia e fericirea suprema pentru mine.

| Dismally explică (pentru Drimmero):

Da, acesta este cel mai important lucru.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Al draq de fericit... NU.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Pacat sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Eh, se poate intotdeauna si mai rau. happy
P.S. Apropos de nickul tau... ai ascultat Dismal Euphony?

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta cam asa este happy Sigur, Soria Moria Slott si Autumn Leaves sunt printre albumele mele preferate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Pacat ca nu ii mai putem prinde live pe nicaieri. Eh, macar i-am vazut anul trecut pe Tiamat si Moonspell, pot sa mor fericit. Daca reusesc sa ii vad si pe My Dying Bride anul asta, chiar ca ma pot declara olecutz mai fericit. Sau macar un Iced Earth, ca tot mi-am luat bilet la Posada Rock si singura trupa confirmata e Skid Row.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu m-as multumi si cu un vinyl happy Da, Tiamat si Moonspell desi albumele noi nu prea mai sunt pe gustul meu, raman in istorie pentru Wildhoney, Wolfheart, Irreligious.
Se vor comfirma si altele pentru Posada, mai este pana la vara happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Moonspell mai ales au devenit plictisitori mai recent. Albumele Tiamat mai noi desi mai comerciale imi merg totusi la suflet mult mai bine. Se vor confirma, desigur, dar pe masura ce trece timpul se scumpesc si abonamentele. Acum cred ca sunt 140 RON deja. Eu am luat cu 100. happy E teroare si cu cazarile pe acolo, dar am vorbit deja si de partea asta. Sint unii care vin si stau si la cate 20-30 de kilometri distanta...

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, cu cat astepti mai mult cu atat vei plati mai mult happy Mai spunea cineva ca voia sa-si rezerve o camera pentru un festival si deja se ajunsese la 500 lei pe noapte, asta pentru un rahat de pensiune...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Ei, cine nu isi planifica cum trebuie, plateste. Noi dam 50 RON/noapte intr-o pensiune jos palaria, doar ca e pe deal la vreo 5-6 kilometri de oras.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

6 km nu este mult, bine ca ai gasit loc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

NU e mult, dar e in deal si taximetristii ori nu vor efectiv sa urce pana acolo ori vor 30-50 RON la o cursa care face vreo 15 maxim.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Taximetristii sunt niste rahati, de parca ar impinge masina aia la deal...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Ce e drept am prins un nene care ne duce cu 10 RON cursa, buba e ca a avut niste probleme de familie si nu a fost disponibil cam 2 zile din 3. Data viitoare am zis ca punem vreo 30-40 RON de om si cu ~400 RON il inchiriem pe toata perioada festivalului, lol.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, din pacate acestia sunt exceptiile. Oricum ati prins cazarea foarte ieftin deci merge si sa platit ceva mai mult la taxi happy

| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca las totul pe seama lui Dumnezeu.

| Dismally explică (pentru Celcestietot):

E bine ca te poti baza pe el happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici tu nu pui mâna să nu dai cu fața când cazi?

| Celcestietot a răspuns (pentru LoveSleep):

Daca chiar este asa, pun mana pe care a creat-o Dumnezeu ca sa nu cad.

| LoveSleep a răspuns (pentru Celcestietot):

Pe care a creat-o s-o pui când nu ai încredere că o s-o pună el. Păcătos mai ești, Toma. M-ai dezamăgit.

| LoveSleep a răspuns:

Fericit aș fi cu un cocktail în Maldive. Acum sunt ok, fericirea e supraestimată oricum.

| Dismally explică (pentru LoveSleep):

Acum ai cocktail-ul, iti mai lipsesc doar insulele, nu? big grin

| LoveSleep a răspuns (pentru Dismally):

Nu mai am nici apă acasă acum, de cocktail nu mai vorbim.

| Dismally explică (pentru LoveSleep):

E grav in cazul asta.

| aXy99 a răspuns:

Nu. De ce as fi?

| Dismally explică (pentru aXy99):

De ce nu ai fi? happy

| aXy99 a răspuns (pentru Dismally):

N-am motive. Oricum fericirea de regula dureaza un moment, o perioada scurta de timp, dupa care iti revii la starea de "normalitate".

| Dismally explică (pentru aXy99):

Depinde, in unele cazuri fericirea poate deveni starea de "normalitate"

| aXy99 a răspuns (pentru Dismally):

Daca esti drogat tot timpul, sigur.

| gemeni6226 a răspuns:

Am toate motivele sa fiu fericita am tot ceea ce-mi trebuie,sunt realizata profesional, copiii mei idem, dar asta nu inseamna ca nu mi-e greu, chiar foarte greu citeodata cand vin epuizata acasa de la servici, cand ma trezesc si ma dor toate din cauza efortului, cand sunt trista pentru dezastrele ecologice de pe Pamint, cand vad bunatate.dar si multa rautate si falsitate in oameni si cand sunt trista ca poate daca omenirea nu-si rezolva problemele mediului si nu are grija de Pamint toti se pot trezi cu consecinte foarte grave asupra Planetei si asupra tuturor.Vezi ce se intampla In Australia, vezi tsunami-ul si dezastru nuclear de la Fukushima, accidentul nuclear de la Cernobil, incalzirea globalasad

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Fericirea ta nu trebuie sa fie conditionata de problemele de mediu pentru ca singura nu le vei putea schimba. Focurile din Australia sunt fenomene naturale, este tragic intr-adevar dar nu prea ai cum sa le opresti. Acei copaci au evolua in asa fel incat sa se aprinda la maturitate, sa arda totul si lase locul unei noi generatii de arbori.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

Per moment sunt fericita daca sunt lasata in pace dar nu pot fi ca strutul sa-mi bag capul sub pamint si sa nu ma intereseze doar persoana mea si nimic altceva.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

De asta ce zici? e adevarat sau fake? chiar ieri seara m-am uitat.Eu mi-am notat undeva ce zice despre 2028 si daca se adevereste inseamna ca si restul e adevarat.https://www.youtube.com/watch?v=PONjJUEJVwo&t=871s

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Nu, este o prostie. Calatoria in timp nu va fi posibila niciodata happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Ba va fi, si posibil chiar mai repede decat ne-am astepta. https://www.popularmechanics.com/......e-machine/

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

Daca ai dreptate m-ai facut fericita.Cum sa nu gatesc cit oi trai eu nepotilor mei, cum sa nu am bucuria sa vad cum savureaza bucatele mele si in loc de toate astea sa ia pastile cu ce ma sperie acolo.

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Nu, dar evenimentele asupra carora nu ai nici un control ar fi ideal sa nu te afecteza asa de tare.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu raman la parerea mea, timpul nu sta pe loc de asta nu vom putea niciodata sa calatorim in trecut ori in viitor... Pana teoriile fizicii cuantice vor putea fi demonstrate eu nu cred happy

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Sigur am dreptate. Nu stiu ce vor manca oamenii peste 50 de ani dar filmuletele alea sunt niste prostii happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dismally):

Ai dreptul la parere cum am si eu. Iar adevarul ramane undeva pe afara, in viitor... ideea e ca deja s-au facut niste experimente de teleportare cu succes. Nu de fiinte umane, desigur, insa trebuie sa fii de acord ca de la teleportare la time travel nu e chiar asa de lung drumul. P.S. Nu ma refer la Experimentul Philadelphia, ci la niste treburi recente si oficiale, non-secrete. Nu mai stau sa le caut acum, dar daca iei si cauti un pic sigur le gasesti.

| Dismally explică (pentru GabiDumitrescu):

Din cate stiu eu s-a reusit oarecum teleportarea unui foton. Dar de la un foton pana la un obiect mai este cale lunga iar de la obiect pana la la o forma de viata si mai lunga. Da, teleportarea unor obiecte probabil va fi realizata candva dar calatoria in timp tot nu cred ca este posibil happy

| gemeni6226 a răspuns (pentru Dismally):

Stai linistit nu ma afecteaza mai mult decat o musca care ma deranjeaza si il dau afara.

| Dismally explică (pentru gemeni6226):

Asta este foarte bine happy

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ideea e ca deja s-au facut niste experimente de teleportare cu succes.
Și de unde știi asta. Din mass media? Și ai crezut?
de la teleportare la time travel nu e chiar asa de lung drumul.
Bine înțeles că nu. Pe căile imaginație, e posibil orice. E divertisment, e relaxant.

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dragă Gabi, dacă îmi permiți să mă adresez așa, ca să îmi exprim sentimentele de simpatie generate de naivitataa dtale.
Eu sunt fizician teoretician și te invit și pe dta să participi împreună cu mine la un experiment mental, gedanken experiment, care nu necesită cunoștiințe de fizică ci doar logică și simțul comun.
Că teleportezi un vas de război, că teleportezi un foton, esența a ceea ce se întâmplă este următoarea.
Un obiect fizic, dispare dintr-un loc A din spațiul fizic cunoscut și conceput de noi, spațiu pe care îl considerăm real, căci face parte din existența noastră. Hai să îl conceptualizăm mai mult, ca un vas mare, în care sunt cufundate toate și toți și noi înșine.
Astfel în teleportare. un obiect pleacă din acest vas mare din punctul A, undeva.
Apoi se întoarce din acel altundeva, și apare din nou în vasul mare unde locuim noi, în alt punct B, fără să treacă prin nici un punct intermediar dintre A și B, din vasul nostru.
Și se presupune că acest fenomen este instantaneu.
Ca să fi plecat undeva, trebuie să fi plecat în alt vas, nu?
Iar acest alt vas este conectat la vasul nostru.
Dar sunt punctele A și B speciale. Nu.
Deci fiecare punct din vasul nostru este conectat la alt vas, unde teleportarea este posibilă. Acolo în acel vas, timpul nu contează, căci teleportarea se produce instantaneu. De asemenea, în vasul nostru deplasarea presupune lucru mecani consum de energie. Pe calea din noul vas aceasta nu mai este necesară. Înafară de fenomenul Filadelfia, care s-a dovedit ultetior că a fost un SF jurnalistic, s-a mai întâmplat undeva cândva în lume așa ceva? Nu. Unde este acel undeva? În SF.
Dta susții, treburi recente, oficiale non secrete.
Acolo nu a plecat nici un foton de undeva ca să apară altuundeva.
Ci doar s-a constatat că informația între două particule cuantice cuplate cuantic ( entaglement, pare să se teleporteze de la una la alta la distanță.
Informația, nu particula, nu obiectul.
Aceasta nu înseamnă că informația circulă instantaneu la distanță cu viteză mai mare decât a luminii, ci că la nivel cuantic este o altă lume decât cea cu care suntem noi obișnuiți. La acele dimensiuni și energii lumea e complet diferită iar conceptul de distanță (metrul nostru de la Sevres din Paris) nu mai este bun să măsurăm ce se întâmplă acolo. Nici conceptul nostru de informație nu mai este valabil. Deci, nici o teleportare.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sadrian46):

Hmmm... si daca cumva reusim sa ne reducem la nivelul respectiv? Da, ai dreptate, fizica cuantica da complet peste cap modelele clasice. https://medium.com/......5a7cc9bd11

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Intr-un fel da sunt fericit.

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Foarte bine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Repeta dupa mine:

Tatal nostru
Care esti in ceruri
Sfinteasca-se numele Tau
Vie imparatia Ta
Faca-se voia Ta
Precum in cer asa si pre Pamant
Painea noastra cea de toate zilele
Da-ne-o noua astazi
Si ne iarta noua gresalele noastre
Precum si noi iertam gresitilor nostri
Si nu ne duce pre noi in ispita
Ci ne izbaveste de cel rau
Ca a Ta este imparatia
Slava si puterea
In numele Tatalui
Al Fiului
Al Sfantului Duh
Amin.

https://www.youtube.com/watch?v=db6QIx11vMA

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca asta te ajuta nu-i rau happy

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Inger, ingerasul meu,
Ce mi te-a dat Dumnezeu,
Totdeauna fii cu mine
Si ma-nvata sa fac bine!

Eu sunt mic - tu fa-ma mare;
Eu sunt slab - tu fa-ma tare;
In tot locul ma-nsoteste
Si de rele ma fereste!

Doamne, ingerasul Tau
Fie pazitorul meu
Sa ma apere mereu
De ispita celui rau!

Doamne, ingerul ce-mi dai
M-ajute s-ajung in rai:
Mantuirea s-o primesc
Langa Tine, Domn Ceresc!

Amin!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Preasfântă Maică a lui Hristos, Preacurată, Preabinecuvântată Maică a lui Dumnezeu, vezi cum satana mă izbeşte precum valurile mării lovesc corăbiile! El mă urmăreşte ziua şi mă tulbură noaptea. Nu am pace – sufletul meu se pleacă, duhul meu se cutremură. Grăbeşte, Preaslăvită Maică şi mă ajută! Roagă-L pe dulcele Domn Iisus Hristos să aibă milă de mine şi să-mi ierte păcatele pe care le-am săvârşit. O, Preasfântă Maică a Domnului nostru Iisus Hristos, bunătatea ta cea plină de iubire este nesfârşită şi este cel mai mare vrăjmaş al puterilor iadului. Chiar atunci când cel mai mare păcătos cade în străfundurile iadului, împins de forțe diabolice, dacă acesta strigă către tine, tu eşti gata să-l eliberezi din legăturile iadului. Slobozeşte-mă şi pe mine! Priveşte cum satana vrea să mă facă să mă împiedic şi să-mi zdrobească credinţa, dar eu îmi pun toată nădejdea în Domnul. Slavă ţie, ceea ce eşti mai cinstită decât heruvimii şi mai mărită fără de asemănare decât serafimii! Amin.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Rugăciunea de iertare

„Dumnezeul meu, cred întru Ține și mă rog Ție, întărește-mi credința! Te iubesc, sporește-mi dragostea! Mă pocăiesc, fă-mi căința să prisosească! Te slăvesc că pe întâiul meu început! Îți mulțumesc, Binefăcătorului meu cel veșnic! Te chem ca pe puternicul meu ajutor, Dumnezeul meu, binevoiește și povățuiește-mă cu înțelepciunea Ta, călăuzește-mă cu dreptatea Ta, mângâie-mă cu milostivirea Ta, apăra-mă cu puterea Ta. Îți închin, o, Dumnezeule, gândurile, faptele, suferințele mele. Ca în viitor să mă gândesc la Tine, să grăiesc de Tine, să lucrez după voia Ta, să sufăr pentru Tine.

Doamne, eu voiesc ceea ce voiești Tu. Pentru că Tu voiești să mă supun voii Tale și făgăduiesc să fac ceea ce voiești Tu. Te rog cu umilință, luminează-mi mintea, oțelește-mi voia, curățește-mi trupul și-mi sfințește sufletul! Dumnezeule preabun, ajută-mă să mă curățesc de greșalele trecute, să biruiesc ispitele viitoare și să lucrez cuvintele virtuții. Umple inimă mea de dragoste pentru bunătatea Ta, de ură pentru greșalele mele, de râvnă pentru binele aproapelui și de defăimare pentru deșertăciunile lumii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Du-te bai si te trateaza in p*&a mea!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ia stai asa un moment ca tot ai intrebat, tu esti fericit?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In vremuriile acelea de final putini vor fi cei ce vor mai cunoaste fericirea, si sti de ce? pentru ca nu o sa mai fie nimeni, cred ca ai inteles la ce ma refer.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Defineste te rog "fericirea"? si spune-mi cum e acel sentiment. O! stai nu imi spune stiu, cear fi sa il intrebam pe El cred ca stie mai bine https://www.youtube.com/watch?v=db6QIx11vMA
https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Viata pe care o avem noi acum ne-a luat dreptul la fericire, nimeni nu mai stie ce e aia fericire https://www.youtube.com/watch?v=qfMIw5tqGn0 si asta multumita celor care ne conduc din cauza lor au plecat oamenii din tara.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Spune-mi ce mai e normal pe lumea asta in afara de Nutella ca aia are acelasi gust, asa ca spune-mi ce?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ce s-a intamplat Dismally? nu mai da-i nici un raspuns, sa nu imi spui ca viata te-a pus la zid si chiar in seara asta pe Tpu.ro

| Dismally explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Te-am lasat sa te rogi in liniste happy

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Dismally):

Sa mori tu ca asta ai facut? spion mic ce esti tu.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Am mintit nu sunt fericit, sunt foarte trist si in adancul sufletului am asa o jale si o tristete un gol pe care nimeni si nimic pe lumea asta nu mi-l poate umple.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Aici nu mai e de trait, e gata s-a terminat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tot ce putem face este sa ne salvam sufletul ca in rest nu mai avem nimic.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu sunt fericit deoarece sunt mulțumit cu ce am.

| SitedeHaine a răspuns:

Nu prea stiu ce inseamna cuvantul fericit. Cred ca are o semnificatie destul de larga si asta ne face sa jonglam cu cuvinte cand definim fericirea. EX: sunt fericit ca traiesc; sunnt fericit ca mi-am luat masina, sunt fericit ca am facut o excursie, ca am un copil. Fiecare poate da ce definitie vrea el si asta e destul de fain!

| Dismally explică (pentru SitedeHaine):

In general fericirea este acea stare de pace interioara, de beatitudine, dar sigur, fiecare o vede in felul lui. Eu am inceput recent sa o simt, a fost o decizie: pot sa-mi traiesc viata plangandu-mi de mila sau simtindu-ma fericit; de prima varianta ma saturasem asa ca am zis sa o incerc si pe a doua... A fost o decizie foarte buna happy