| ksaoswh a întrebat:

Ce parere aveti despre rasism?
Sunteti rasisti? Daca da, atunci de ce?
Daca nu, cum te-ai comporta/te comporti cu o persoana care este rasista?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Marea majoritate afirma ca nu sunt rasisti, dar traind intr-o alta tara straina, ajung sa constate ca sunt de fapt, pentru ca sunt discriminati ei insusi si abia atunci realizeaza adevarul despre a fii rasist si a fii discriminat!

| Drimmero a răspuns:

Eram si eu rasist inainte, acum nu mai sunt, nu are rost. Unii chiar o merita, nu trebuie sa bagi in aceeasi oala o natie intreaga pentru niste "unii"!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea imi plac rasistii. Dar eh. Nu sunt rasist cu rasistii.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu sunt rasist. Nu am o problema cu cei care sunt rasisti, dar incerc sa ii fac sa inteleaga (cel putin din punctul meu de vedere) de ce nu e bine sa fii rasist. Totusi sunt unii care sunt extrem de rasisti, si nu glumesc atunci cand spun extremi de rasisti, crede-ma, am cunoscut persoane de genul.

| RainmakerX a răspuns:

Nu consider ca sunt rasist dar da, ma comport diferit cu persoanele care nu sunt ca mine.

De ce?
Am crescut printr-un oras plin de rromi si se cam luau de mine cand eram mic, pe scurt nu puteam sa fac nimic de raul lor. De aceea am o ezitare daca vad rromi.

Nu ma comport in niciun fel.
Este alegerea lor.Nu e ca si cum eu, o simpla persoana le-as putea schimba convingerile, nu?

| deeeaqq a răspuns:

N-am părere despre rasism, scuze.
nu
-
m-aş comporta normal...

| Sociopat a răspuns:

Da.
Rasa alba e superioara.
Ma deranjeaza in ultimul hal cum in SUA sa fii alb devine o crima iar celelalte rase sunt pupate in ultimul hal in fund de tineretul alb care nu stie ce-i bine pentru el. Ma rog. Abia astept sa-mi fie sotia violata de musulmani in timp ce mie mi se pune pistolul la tampla si imi este ordonat sa ma inchin la Allah. Allahu akbar ce **** sa zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sociopat):

Presupun ca ai ceva si cu negrii.
cand vine vorba de muzica de exemplu, nici cei mai talentati cantaciosi albi nu se compara cu vocea negrilor sau a negreselor.
din ce am vazut eu, cred ca nu exista negru care sa nu fie talentat la cantat.
nu mai zic de cultura rap/hip hop aia old school adevarata si aia underground... unde e poezie pura si cele mai tari beaturi posibile.
daca nici asta nu e dovada ca negrii au talent...

dar fiti ingusti la minte in continuare.
rasist merita sa fii doar cand e vorba de tigani.
si rasa alba e plina de infecti ordinari.

negrii, asa sclavi cum au fost ei, au dat clasa industriei muzicale chiar mai bine decat albii in multe privinte.
si asta e doar un exemplu cu muzica.
nu putem spune ca nu au facut si ei diferenta cu ceva pe planeta.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-un final ceva spus cu adevarat de tine, stima! Negrii sunt cei mai buni cantareti, atleti, sportivi, etc/

| Sociopat a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt de acord cu faptul ca sunt si persoane de alta rasa care sunt decente. De asemenea, nu as folosi hip hopul drept exemplu. Hip hopul este poezie de strada asociata cu violenta din cartierele rau famate din SUA si era menit sa fie ascultat de bajeti care stau pe strada nu de albi care incearca sa fie hardcore. Exemple mai bune ar fi Jimi Hendrix, Ray Charles, Martin Luther King Jr, B.B. King, Chuck Berry, Alexandre Dumas nu niste bajeti care umbla cu pistolu' la brau gata sa impuste un membru din gasca adversa sau din partea opusa a tarii(east side; west side)

| Deaad a răspuns:

Sunt mandru ca sunt alb.
Nu urasc negrii sau asiaticii, urasc tiganii.

| ksaoswh explică (pentru Deaad):

Ii urasti chiar si pe cei care nu au facut nimic rau?

| Deaad a răspuns (pentru ksaoswh):

Toti tiganii isi dezvaluie comportamentul infect la un moment dat.
Ii urasc pentru etnia din care fac parte si la modul general ca popor.
Nu sunt asa sufletist sa ma gandesc la viata unui om.
Ma intereseaza la modul general si la ce scarba de oameni sunt ca popor si ce renume prost ne-au dat.

Sunt un nenorocit fara inima.

| ShaOfHatred a răspuns:

Sunt rasist cu cei cu care merita sa fii. Cu tiganii care numai stau si cersesc, si cu cei care chiar refuza sa munceasca chiar daca l-i se ofera conditii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt rasista, iar pe rasisti ii inteleg.Nu poti nutri sentimente de ura sau dispret asa, din senin. Daca esti ranit, ripostezi.Riposta unora este ura, ura generalizata de multe ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt rasista, am doar o imaginatie foarte sadica atunci cand vad tigani.

| Ahatus a răspuns:

Nu sun rasist.
Ma comport normal, nu ma deranjeaza.