| squib a întrebat:

Sunteti superstitiosi? Daca da, ce superstitii aveti?

Răspuns Câştigător
| MADALINAAAA a răspuns:

Si eu aveam multe superstitii cand eram mai mica... daca vars sarea, sparg oglinda, am 7 ani ghinion...sau daca ma intorc din drum nu-mi merge bine, sau daca ma impiedic cu stangul am ghinion, daca ma impiedic cu dreptul imi merge bine si inca foarte multe... dar acum nu mai sunt.Nu mai cred in asa ceva.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu sunt superstitioasa si nici nu am fost vreodata.

| AndutzaAndu a răspuns:

Nu sunt superstitioasa.De exemplu daca ai o pisica neagra inseamna ca o sa se intample cv rau...adica sa fim seriosi matusa mea are un pisoi negru din cap pana in picioare si nu s-a intamplat nimic...deci nu, nu sunt superstitioasa si nu o sa cred in asa ceva...never ever!

| Betty18 a răspuns:

Nu nu sunt superstitioasa dar iti dai seama ce s-ar intampla daca noi ne-am lua dupa toate superstitiile existente, aceste fiind o multime...ne-am trai viata dupa ele si nu dupa cuvantul lui Dumnezeu.
uite aici cateva din sutele de superstitii aberante;)) http://www.europafm.ro/......ii~n32324/

succes

| JesterRO a răspuns:

Te-am prins dragabig grin
Pentru superstitiosi:
Daca trece o pisica neagra prin calea ta, calc-o. Si daca nu esti cu masina, alearg-o. In felul asta te asiguri ca nu vei muri in urmatoarele zile/ore/minute/secunde.
TE MANANCA PALMA! Stii ce-ai de facut, nu? Te scarpini din instinct, dupa care astepti pana primesti bani de undeva. Sa ma scarpin si eu mai des... poate ma umplu de bani. Apropo, se zice ca te mananca palma in care primesti bani. O striptueza unde trebuie sa se scarpine?
Si mai era aia...sa nu calci pe canal, ca inseamna ghinion, sau ceva de genul.
Doamnelaughing am uitat-o pe aia cu 7 ani de ghinion si oglinda... o mai stie careva?

| Rrrretarded a răspuns:

Alea care imi plac mie laughinglaughing...cum ar fi aia cu palma stanga... daca te mananca iei bani :X:X

| metonst54 a răspuns:

Nu sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt superstitioasa tongue
xoxo
By Dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile pe care ti-le-am dat sa nu fie pe placul tau iar daca am gresit cu ceva iarta-ma