| anonim_4396 a întrebat:

Taiteii sunt daunatori?

Răspuns Câştigător
| irina300 a răspuns:

Buna!

Tăiteii conțin făina ceea ce multe persoane încearcă sa fuga de aceasta "făina" fiindcă îngrășa. In general tot ce exista in categoria pastelor îngrășa. Dacă consumi ocazional taitei, paste este ok, nu trebuie sa iti faci griji.

A, da. Dacă voiai sa spui despre taitei aia pe care ii găsești in orice super-Market pe care doar ii pui in farfurie si pui apa fierbinte peste ei și se fac, aia sunt destul de dăunători fiindcă conțin o groaza de chestii nesănătoase.

Sper ca te-am ajutat. Te pup, zi frumoasa sa ai!:*

| RAY a răspuns (pentru irina300):

Irina totul ingrasa? serios? daca manci un covrig pe zi facem pariu ca vei slabi? nu totul ingrasa si ce este in plus fata de rata metabolica, daca consuma 2000 de calorii rata metabolica zilnica si el manca 3000 de calorii alea 1000 de calorii ingrasa

| Biu009 a răspuns (pentru irina300):

Pastele nu ingrasa. Nu mai informa gresit copii. Carbohidratii sunt principala sursa de energie a organismului. Esti medic nutritionist, sau te-ai trezit sa dai sfaturi fara cunostinte in domeniu?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca mananci prea des ar dauna doar ca te ingrasa.

| Kanpeki a răspuns:

Nu, dar ingrasa daca mananci prea multi.
100 grame de paste au cam 300-350 calorii.