| giulyPrinCopaci a întrebat:

Talentul este innascut sau se poate invata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ca o "predispozitie". Daca ai predispozitie pentru vreo boala, nu inseamna ca o s-o faci, sau ca stii de ea. Dar ai mari sanse. Asa si cu talentul, zic eu. Unii au talent, in sensul ca reusesc sa invete mai bine sa deseneze, sa cante, sa scrie si se simte acel "ceva" in creatiile lor, care deosebeste arta de alte indeletniciri umane. Altii reusesc prin munca sa obtina rezultate peste medie.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te naști cu el dar trebuie de-a lungul timpului să-l pui în valoare.
Pa, pa.

| Elena1234456 a răspuns:

Cu talentul te nasti si trebuie sa il exploatezi.

soothe
| soothe a răspuns:

Talentul este inascut si se poate cultiva

| Anonoim a răspuns:

Din nastere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aAmandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu talentul te nasti, acesta nu se dobandeste, in timp, ci doar se valorifica.