| JustBlackNoGrey a întrebat:

Te increzi usor?
da?
doar in familie?
doar in prietenii apropiati?
sau nu?

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O data, azi nu, nici in mine cateodata dar in alti sa fim seriosi

| Drimmero a răspuns:

Nu prea mai am incredere in oameni, asta e concluzia la care am ajuns,, dar exista si exceptii.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Esti precaut. foarte binewinking

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

In viata asa trebuie sa fii, precaut

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Da. sau sa faci in asa fel incat sa nu te poata avea nimeni la indemana si sa le plasezi 'secrete' despre tine care de fapt sa fie false, dar sa le furnizezi pe post de test, sa vezi ce fel de oameni sunt, sau sa le dai liniste ca stiu si ei un asa-zis secret despre tine, cand de fapt nu stiu nimic

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Uneori nu e bine sa fii asa inchis,, mai trebuie sa le dai putina incredere, macar asa de mic test sa stii cum sunt ei, oamenii sunt diversi, dar cam toti sunt egoisti, chiar si eu,, chiar si tu.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Da, le dai incredere, dar tu alegi ce sa ii faci sa creada.
egoismul ar treebui sa fie intr-o doza decent in oameni, dar de multe ori e vorba de supradoza big grin

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Mergi pe principiul de a nu da mai mult decat trebuie din casa si nu vei avea probleme.
Asta nu e de pe azi,, pe maine, de cand e omul pe pamant e asa.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Un sfat foarte bun. multumesc ca mi l-ai impartasit! voi tine cont de el.

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

E principiu de viata, nu neaparat un sfat,, doar asa supravietuiesti prin jungla.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Eu ma ghidam dupa "nu exista mese gratuite" ca si principiu de viata.
dar si asta e demn de a fi luat in considerare

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Detaliile sunt cele ce trebuie supravegheate,, atentie la neatentie.
Nimic in lume nu e intamplator, toate au un scop/

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Da, ai mare dreptate, nu exista coincidente

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Mereu am dreptate...

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Nu mereu. daca ai avea dreptate mereu ar inseamna ca mereu si aplici ceea ce zici. atunci ai fi altundeva fata de unde esti acum.
dar e de apreciat ca iti folosesti ratiune, iar nu instinctele in ceea ce priveste lumea. sper ca o sa o tii tot asa si vei ajunge departe!

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

Am dreptate in ceea ce zic si in ceea ce gandesc,, dar nu aplic neaparat mereu toate aceste lucruri, mai gresesc si eu ca e inevitabil acest lucru.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Drimmero):

Da, stiu. pe mine practica ma omoara big grin

| Drimmero a răspuns (pentru JustBlackNoGrey):

D-aia suntem compusi din cel putin 2 sfere,, una fizica si una psihica sau sufleteasca,, una gandim si alta facem))))

| PersonajFictiv a răspuns:

Ofer increderea doar celor care sunt demni de ea, in schimbul unor motive destul de bune pentru a face asta.

| FaraNumePls a răspuns:

Nu am încredere în prieteni. Daca stau bine sa mă gândesc nu am un prieten bun, am numai falși. Poți avea încredere doar in rudele apropiate (mama, tata, mătușa )

| JustBlackNoGrey explică (pentru FaraNumePls):

E bine ca tot ai pe cineva pe lumea astawinking

| ShaOfHatred a răspuns:

Nu am incredere in nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Am mai zis o data ca nu. Nici macar. Niu. Bingo! day dreaming
Sunt foarte suspicioasa mai ales cu oamenii pe care nu ii cunosc, mereu in timpul discutiei ma gandesc si ce are de castigat persoana aia de zice anumite lucruri. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma incred usor. Am nevoie de argumente solide.
Ma incred in familie, dar nu in totalitate, iar in prieteni, putin spre deloc.

| Teffan a răspuns:

Ma incred in familie.
Parintii, nu alte rude.

| Habbsha a răspuns:

Mă încred destul de greu, deși le dau oamenilor impresia că am încredere în ei, asta doar pentru a vedea dacă merită cu adevărat să le-o ofer, nu doar să pretind că am făcut-o.
Încredere, într-o măsură mai mare, am doar în familie și în o persoană din afara ei. Dar, țin să precizez că nu mă încred în totalitate în nimeni. Mereu e bine să lași o urmă de îndoială, ca să nu fii prea surprins.

| JustBlackNoGrey explică (pentru Habbsha):

Ai o modalitate foarte bine pusa la punct cu privire la incredere. foarte bine si faci! happy