| anonim_4396 a întrebat:

Te întreabă la interviu și chestii în limba Engleza? Gen, te testează cu ceva? Ma refer la jobul pe camion, pe extern, comunitate.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Are legatura cu dragostea si sexul, intrebarea ta?

| Violleta2022 a răspuns:

"comunitate" vine de la cuvantul: comuna, localitate, adica pe langa satul /comuna ta, iar pentru asa job, nu ai nevoie de engleza, ca aia este rata care te duce dintr-un sat in altul, sau te duce de la sat la oras si inapoi.

Cat privesc tirurile internationale, mai vezi tu peste vreo 7 ani, cand ai sansa sa faci scoala de soferi.
Oricum pentru transport international, engleza trebuie sa o stii bine, ca sa o poti vorbi fluent si sa o scrii, la nevoie. Interviul de job va fi in engleza, dar numai dupa ce faci dovada ca ai experienta locala de sofat, in tara de 1-3 ani.

| Realli a răspuns (pentru Violleta2022):

Îți cere engleză, numai dacă mergi in Anglia, mie nu mi-a cerut nimeni engleză la nici un job, și comunitate in termeni soferești însemna extern, afară din țară! Sunt șofer, nu de alta!?