| iszabella a întrebat:

Termin clasa a VIII-a si nu stiu la ce liceu sa ma bag ca sa fie bun... ajuta-
tima va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Roberta, gandeste-te ce ti-ar place sa faci pe viitor si ce facultate ai dori sa urmezi. Facultatea iti decide viitorul, daca aceasta este ultimul pas in pregatirea ta. Un liceu bun e cel unde crezi ca iti va face placere sa te duci. Analizeaza-ti putin inclinatiile: ai predilectie spre uman (limbi straine, biologie etc.) sau real (matematica, fizica, chimie etc.)? De aici porneste prima parte a alegerii. Daca iti place a inveti, la orice liceu unde exista profesori buni poti face fata. Nu te lua neaparat dupa "reclama" liceului. In plus mai este un aspect important in ziua de azi. Posibilitatile tale materiale. Daca mergi la un liceu de "fite", unde colegii sunt fii de doctori, patroni, avocati etc., iar posibilitatile tale materiale sunt doar bune nu excelente, vei fi demoralizata de standardul existent. Sfatuieste-te cu parintii. Ei te pot indruma cel mai bine. Bafta si sa ne comunici alegerea facuta. happy

1 răspuns:
| Diavolulestefemeie a răspuns:

Buna,
Nu conteaza liceul conteaza profilul la care vrei sa fi.
Numai bine.