| killer3023 a întrebat:

Test! Acesta este un mesaj testarea sistemului RO-Alert. Nu se impune aplicarea masurilor de autoprotectie. Inspectorul pentru situații de urgență "Dobrogea" al județului Constanța. Cum scap de mesajele astea care ma sâcâie... Suna și pe do not disturb! Și am telefonul conectat prin Bluetooth la boxe ca alarma de ceas. Și se aude tiuitul ăla de la mesaj. E enervant. Voi primiți?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Toată lumea primește. Când am mers acasă în Argeș zilele trecute am primit unul cu alerta de coioti.
Cică astăzi ar termina cu testarea aplicației pentru situații de urgenta

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți că le trimite un robot în toată țara. Nu îl poți opri,

| TheGentleman a răspuns:

Pe mine când am primit prima dată m-a întrebat dacă vreau să mai primesc. Întreabă operatorul de telefonie la care ești abonat dacă se poate face ceva.