| zamfira a întrebat:

Tie la ce varsta ti-ar placea sa te casatoresti? Vrei sa te casatoresti in viata sau ai prefera sa nu. Crezi ca exista vreo diferenta fata de varsta la care s-au casatorit parintii tai? Intreb asta pentru ca am citit un studiu facut in State care arata ca tinerii americani, spre deosebire de parintii lor nu prea se mai casatoresc.

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

mi-ar plăcea să mă căsătorec la 20 de ani
da, sigur că vreau, îmi doresc o familie mare şi fericită love struck
nu cred, mama s-a căsătorit tot la 20 de ani big grin

| shtephie a răspuns:

Da, vreau sa ma casatoresc la o varsta potrivita, dupa ce termin facultatea si sa gasesc baiatul potrivit happy 23+...
Religia spune ca trenuie sa slegi intre calugarie sau casatorie happy

| push2gl a răspuns:

Acum nu prea te casatoresti asa cand vrei, trebuie sa ai cat de cat o situatie materiala pentru a-ti asigura cheltuielile sa nu mai depinzi de parinti