| anonim_4396 a întrebat:

Timiditatea? un defect sau o calitate. vreau raspunsuri concrete si amanuntite.pt cel mai bun raps funda:X:X:X:X

5 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Timiditatea niciodata nu a fost o calitate si nici nu va fi. Sunt multe persoane care sunt timide si vor sa faca ceva in privinta asta. Eu sunt de parere ca ar trebui sa isi faca noi prieteni care sunt mai indrazneti, amuzanti, si de ce nu, putin nebuni.

| Hash001 a răspuns:

O prostie, timiditatea nu trebuie sa apara la baieti ci la fete. Punctele tari ale baietilor sunt: curajul, forta si romantismul. Timiditatea? nup, nu am auzit de asa ceva.

| mgtow a răspuns (pentru Hash001):

Si la fete se considera prostie, doar ele tot asteapta sa fie hranite ca sa zica ceva. Ar trebui ca fiecare sa fie tratat in mod egal nu sa astepte interogatoriu ca la politie din partea baietiilor.

| vangheliss99 a răspuns:

O prostie, un defect. Timidittea nu trebuie sa apara nici la baieti nici la fete. Daca esti timid, nu-ti mia faci o iubita, sau esti timid si tie frica sai dai inelul de logotna. iar pentru. fete, esti timida sa faci sex cu sotul tau, si nu mai ai copi, si il mai enervezi si pe sotul/iubitul taulaughing, nu te mia duci la moll asa des cu prietenele, marog sunt multe chesti.

| loveyourkiss a răspuns:

Timiditatea este si buna si rea.
Buna pentru ca uneori e bine sa stai la locul tau sa fi mai linistit/a si sa nu te bagi in niste chestii care ar putea sa-ti faca rau, sau sa spui ceva nepotrivit (atat la scoala, cat si cu prietenii, pers iubita etc). De fapt aici e mai mult vorba si de bun/simn, dar sa zicem ca e inclusa si timiditatea.

Rea: prea multa timiditate strica! Trebuie uneori sa iti spui si tu punctul de vedere, poate chiar sa te impui, sa stii sa arati ceea ce simti sau ca esti mult mai bun/a, dragut/a decat ar crede ceilalti.

Eu sunt o persoana timida si acum incerc din rasputeri sa sczp de o parte din timiditate, dar nu de toata.