| GlamiXD a întrebat:

Tin o dieta si nu am voie sa mestec guma cu zahar big grin
Din cate am vazut eu guma five nu are zahar dara are indulcitori... e vreo diferenta?

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Aşa-i zahărul dintr-o gumă conţine mai multe calorii decât ceafa de porc la grătar.
Dacă vrei să slăbeşti, încetează să mai mănânci zilnic greutatea ta în untură, şi fă minim 2 ore de mişcare, până transpiri maioneză.
Chestia cu "guma cu zahăr îngraşă" este doar un motiv să te convingi singură că faci un efort în plus pentru a slăbi.
Dacă alergi 15 minute, poţi mânca un pachet de gumă cu oricât de mult zahăr ar avea, că nu încurcă dieta cu nimic.

2 răspunsuri:
| TURCUL0001 a răspuns:

Sa inteleg ca asta este o intrebare retorica? "Din cate am vazut eu guma five >>>nu are zahar

| VasilicaDarkKnight a răspuns:

Sigur o sa te ingrasi de la o guma. straight face