| SG1995 a întrebat:

Știu că am mai pus întrebarea asta acum ceva timp, dar e normal să fiu atras doar de femeie mai în vârstă ca mine? O fi un fetiș mai ciudat? Complexul oedip? Plm, nu am fantezii cu incest și cu mama am în general o relație bună. De fel sunt foarte copilăros, oarecum are asta un efect asupra genului de femei de care sunt atras? Adică aici nu vorbesc de femei "bătrâne" 40-50 de ani, dar de femei până 35 sunt mereu atras, ba chiar am și ajuns să ma îndrăgostesc de câteva ori de genul ăsta de femei și fără rezultat. Vreo idee cum să-mi rezolv dilema? Adică de mic mă uitam la tipe mai mari.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o tedință. Depinde ce faci cu ea. Eu consider că o diferență de vârstă nu este un impediment pentru o relație reușită.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Diferenta de varsta este chiar Necesara intr-o relatie., insa in favoarea baiatului, fata sa fie mai tanara Si nu invers. Fetele si baietii au nevoi emotionale/sociale/economice diferite in functie de varsta.
Personal nici nu iau in considerare ca potentiale partenere fetele cu minim 5 (10) ani mai tinere

| minrest a răspuns:

Da, este cat se poate de normal; lasa dubiile si intra intr-o relatie, daca poti, cu cea care te atrage acum.