| Thecurious a întrebat:

Toata lumea se plange din cauza lipsei de timp si a stresului, in special cei care lucreaza in orasele dezvoltate.
Intrebarea se adeseaza acelora care muncesc intr-un oras, care se afla intr-o continua dezvoltare.
Cum faceti fata volumui de munca si stresului la care sunteti supus?
Aveti timp pentru alte activitati?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca lucrezi 8-10h pe zi ai timp sa mai faci ceva prin casa. Tura de zi inseamna aglomeratie in oras cu traficul de masini e convenabil folosirea autobuzului sau bicicleta pe timp de vara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu mă plâng. Nu am alte activități. Ceea ce fac este un tot unitar. Aceasta este soluția.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu mereu am timp de orice imi propun chiar pentru ca nu ma stresez.Mi-am programat in timpul liber astfel viata incat sa elimin orice forma de stres.Asa in viata particulara cit si la servici. Daca iubesti oamenii din jurul tau nu ai de ce sa te stresezi.Ori acasa imi iubesc baiatul si ne intelegem, iar serviciul mi-am ales astfel incat sa imi placa ceea ce fac si sa fiu intr-un colectiv unde chiar daca nu pot iubi pe fiecare persoana dar exista stima reciproca si colaborare buna astfel nu exista factor de stress. Ceea ce exista in schimb o foarte mare oboseala fizica(de la servici) dar am posibilitatea sa ma odihnesc acasa, ma intind pentru o ora doua.Si da am timp pentru alte activitati, tot in timpul liber am ales meniuri de gatit bune si rapide pentru zilele in care sunt obosita de spalat spala masina iar de calcat calc in ziua mea libera(zilele libere)iar de destins ma destind zilnic la calculator pe diverse site-uri una dintre ele este TPU, imi place foarte mult sa ascult muzica si sa vizionez filme si pentru asta am timp zilnic sa ascult 2-3 piese preferate si sa vizionez un film.

| gemeni6226 a răspuns:

Facturile le platesc la cel mai apropiat pay point asa ca nu am problema nici cu asta sa fac deplasari multe si inutile si stat la coada pentru acest lucru.Ba chiar exista o aplicatie pe telefon cu care poti plati fara sa iesi din casa facturile in viitorul apropiat o sa-mi instalez.O colega asa isi plateste mereu facturile.Iar alte deplasari fac in zilele mele libere.