| monicaaa17 a întrebat:

V-ati gândit vreodata sa adoptați un copil? Credeti ca l-ati putea iubi la fel de mult ca pe propriul vostru copil?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da numai ca e greu pentru un tip sa-l creasca, in caz ca aveam un robot in casa care se ocupa de el m-ar incanta ideea sa am un mostenitor

| Celcestietot a răspuns:

Nu discriminez pe nimeni.

| SilentRain a răspuns:

Da, da
Cand o sa fiu mare o sa adopt unul happy nu sa fac

| Sofer a răspuns:

Adopt un copil sa îmi zică și mie tată. L-aș iubi la fel.

| J0B0MAT a răspuns:

Da și da.

| gemeni6226 a răspuns:

Da, m-am gandit si asta pe vremea cand copiii mei aveau deja peste 17 ani dar m-am temut ca o sa-mi faca circ copiii inclusiv sotul care traia pe vremea aceea nu ar fi aprobat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate. Este frumos sa ai grija de un orfan. Este foarte placut inaintea Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt căsătorită, dar m-am gândit la asta. Ca să fiu sinceră, nu cred că l-aș iubi la fel de mult ca pe propriul meu copil, oricât aș vrea. Dar aș avea grijă să nu își dea seama de acest lucru. Mi-aș da toată silința să îl tratez ca pe copiii mei biologici și să îl înconjor cu aceeași grijă.

| Anonimus107 a răspuns:

Da, sigur! E o mare bucurie pentru acest copil, Dumnezeu iubeste asta!
Conteaza mult daca o mama este pregatita sa-l adopte, pentru ca...copilul nu poate sa semene cu parintii adoptivi, fie ca mama lui care l-a abandonat a luat droguri cand era insarcinata, aici o sa aiba probleme in viata, asta depinde daca o mama poate sa-l invete sa fie bun si o viata buna! Dar merita incercat!